Ranking kosmetyczny: termoochronne kosmetyki do włosów

Prostowanie, suszenie i podkręcanie, ale też zmienne temperatury na zewnątrz, silnie wpływają na włosy, niszcząc ich delikatną strukturę. Żeby zapobiec rozdwajaniu się końcówek, warto stosować specjalne kosmetyki termoochronne. Przetestowałyśmy i wybrałyśmy najlepsze z nich.
syoss syoss mat. prasowe

Maska SYOSS Oleo Intense Thermo Care

Maska dla przesuszonych włosów marki Syoss regeneruje kosmyki w 2 minuty, pozostawiając je błyszczące i gładkie. Poleca się stosowanie jej dwa razy w tygodiu, jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Dla zintensyfikowania działania maski należy owinąć włosy ciepłym ręcznikiem, a po dwóch minutach spłukać i wysuszyć suszarką. - Początkowo nie byłam przekonana do maski, która wymaga użycia suszarki. Przecież to właśnie jej ciepło niszczy moje włosy. Zaryzykowałam jednak i jestem zachwycona - włosy są miękkie i bardziej błyszczące - mówi Kasia.

Cena: ok. 15 zł

straight on straight on kolaż lula.pl

Schwarzkopf, Got2b Straight on

Lakier prostujący włosy ma chronić włosy nawet przed temperaturą sięgającą 200 stopni C. Zamknięty w praktycznym opakowaniu z dozownikiem kosmetyk nabłyszcza włosy i dodatkowo wygładza podczas prostowania. - Nie odpowiadał mi zapach sprayu, dlatego choć spełniał zadanie i nabłyszczał włosy, raczej nie jest moim faworytem. Miałam też wrażenie, że włosy są klejące. Plus za wygodny dozownik i wydajność - mówi Karolina.

Cena: ok. 23 zł

Zobacz produkty do pielęgnacji dla kobiet!

l'oreal l'oreal kolaż lula.pl

L`Oreal Professionnel, Serie Expert, Lumino Contrast, Spray do włosów z balejażem zabezpieczający przed wysoką temperaturąL`Oreal Professionnel, Serie Expert, Lumino Contrast, Spray do włosów zabezpieczający przed wysoką temperaturą

Spray chroni włosy przed działaniem lokówki i prostownicy. Włosy stają się miękkie i błyszczące, a dzięki Xylosie, specjalnej substancji aktywnej, kosmyki są silniejsze. Kosmetyk należy nakłać na wilgotne włosy, przed modelowaniem. - To mój faworyt. Dostałam go w prezencie od znajomej fryzjerki i po prostu mnie uzależnił! Włosy są miękkie, błyszczące, a ich kolor jest bardziej intensywny. Kosmetyk nie jest jednak zbyt wydajny, ale może to dlatego że używam go naprawdę często - zastanawia się Anka.

Cena: 39 zł

marion marion kolaż lula.pl

Marion, Termoochrona, Serum chroniące włosy przed działaniem wysokiej temperatury

Serum wygładza włosy zniszczone prostowaniem i suszeniem. Należy stosować je bezpośrednio po myciu, przed rozpoczęciem modelowania. - Skusiła mnie przede wszystkim niska cena i dobre opinie z forów internetowych. Nie zawiodłam się, kosmetyk bardzo ułatwia rozczesywanie i sprawia, że włosy są gładsze niż zwykle. Używam go jednak tylko podczas prostowania i kręcenia włosów, wtedy efekt jest najbardziej widoczny - podkreśla Julia.

Cena: ok. 7 zł

Więcej o: