Wiele z nas wie o tak zwanych zmarszczkach palacza, czyli pionowych zmarszczkach nad górną wargą. Jednak tak samo dużo osób nie pamięta, że palenie papierosów nie jest jedyną czynnością, która może przyłożyć się do ich powstania. Powstają one przede wszystkim u tych, którzy mają bardzo bogatą mimikę lub na przykład, nawet nieświadomie, robią dziubek.
Jedną z czynności, która także może przyczynić się do powstania zmarszczek palacza, jest... picie przez słomkę. Im mocniej zaciskasz mięśnie dookoła ust, tym głębsze możesz mieć zmarszczki.
... lub zapominanie o okularach przeciwsłonecznych. Dlaczego? Kiedy wysilasz wzrok by coś zobaczyć albo próbujesz poradzić sobie ze zbyt intensywnym światłem, mrużysz oczy. To właśnie ta czynność jest jedną z głównych przyczyn powstawania drobnych zmarszczek przy powiekach, czyli kurzych łapek.
Jeżeli zadbasz o to, by zawsze mieć odpowiednio dobrane okulary lub takie, które będą chronić cię przed słońcem, będziesz mogła rozluźnić mięśnie dookoła oczu. Dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo powstania głębokich zmarszczek.
Wiele mówi się o tym, że doskonałym przepisem na szybkie starzenie się skóry jest spanie w makijażu. Tak samo, jeśli nawet nie bardziej, szkodliwy jest zbyt intensywne zmywanie kosmetyków z twarzy, szczególnie jeśli mówimy o okolicy oczu.
Zamiast szorować powieki chusteczką do demakijażu, postaw na olejek lub płyn dwufazowy. Nasącz nim wacik i przyłóż do oka na kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu wszystkie produkty się rozpuszczą i będziesz mogła delikatnie ściągnąć je z oka.
Może to brzmieć zabawnie, ale to prawda. Możliwe, ze słyszałyście już o tak zwanej text neck. To termin, który określa zmiany w kręgosłupie szyjnym, które powstają pod wpływem długiego wpatrywania się w telefon w zgarbionej pozycji.
Okazuje się, że cierpi na tym nie tylko nasz kark, który nie radzi sobie z ciężarem głowy. Innym efektem ubocznym są zmarszczki, które z czasem powstają na naszej szyi, tuż pod brodą.
Tak, spanie na brzuchu i na boku może powodować zmarszczki. Wszystko przez opieranie twarzy na poduszce, co sprawia, że gdy się wiercimy, skóra się naciąga i przygniata. O wiele lepszą pozycją do nocnego odpoczynku jest leżenie na plecach. W takim ułożeniu, skóra nie ma żadnego kontaktu z poszewką. Dodatkowo, kiedy śpimy w takiej pozycji, mięśnie twarzy mogą się naprawdę rozluźnić, a to właśnie ich spinanie powoduje większą część zmarszczek.
ZOBACZ TAKŻE:
Odmładzanie przez nakłuwanie - dlaczego najlepszym sposobem na zmarszczki jest igła?
Drobne zmarszczki wokół oczu - mają je nawet 25-latki. Jak z nimi walczyć? [PORADY]