Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne gwiazd

Nadeszły słoneczne dni. Powoli żegnamy zimę i witamy ... okulary przeciwsłoneczne! Sprawdźmy, które modele są najpopularniejsze wśród gwiazd i gdzie można takie kupić!
Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne gwiazd Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne gwiazd kolaż Lula.pl

Gwiazdy wybrały - najpopularniejsze modele okularów przeciwsłonecznych

Każda fanka modnych gadżetów już nie może się doczekać sezonu na okulary przeciwsłoneczne. Niektóre z nas odłożyły zakup akcesorium na ten rok, dlatego warto przekonać się, co noszą gwiazdy, które przecież dyktują trendy; w jakie modele warto zainwestować oraz gdzie można je nabyć nie przekraczając granic kraju.

Zapraszamy do oglądania naszych inspiracji!

Okulary inspirowane modelem Ray-Ban Aviator w stylu Mai Sablewskiej Okulary inspirowane modelem Ray-Ban Aviator w stylu Mai Sablewskiej kolaż Lula.pl

Aviatory

Po pierwsze - pilotki. Fason ten wywodzi się od kultowego modelu marki Ray-Ban o nazwie Aviator, który został stworzony w 1937 roku specjalnie dla pilotów amerykańskich wojsk lotniczych. Chętnie nosi go Maja Sablewska, Lindsay Lohan, Victoria Beckham, Kim Kardashian, Miley Cyrus, Megan Fox, Sienna Miller i wiele innych znanych pań. Przed zakupem warto przymierzyć - wbrew pozorom, nie pasują każdemu, ale jest na to rada - można wypróbować różne wariacje tego samego modelu. Sama pionierska marka Ray-Ban produkuje Aviatory w czterech wersjach, a poza nimi ma w ofercie wiele okularów w tym samym stylu.

Na kolażu: srebrne z brzoskwiniowymi szkłami Mango - 89 zł; srebrne z fioletowymi cieniowanymi szkłami Mango - 89 zł; srebrne z błękitnymi szkłami Ray-Ban - 429,90 zł (edel-optics.pl); złote z czarnymi szkłami Ray-Ban - 429,90 zł (edel-optics.pl); czarne Ray-Ban z polaryzacją - 656 zł (rajsoczewek.pl); złote z szarymi szkłami Mango - 89 zł.

Okulary inspirowane modelem Ray-Ban Clubmaster w stylu Katy Perry Okulary inspirowane modelem Ray-Ban Clubmaster w stylu Katy Perry kolaż Lula.pl

Clubmastery

Clubmaster to kolejny fason stworzony przez Ray-Ban. Często zobaczycie go w filmach w formie okularów korekcyjnych, ale i na gwiazdach w formie przeciwsłonecznej. Ostatnio pojawiła się w nich Katy Perry na pokazie Jean-Charles de Castelbajac na Paris Fashion Week. Nosi je także Diane Kruger, Kristen Steward, Lindsay Lohan czy Mischa Barton. To jeden z najświeższych okularowych trendów, co wykorzystują sieciówki - możecie w nich znaleźć sporo odpowiedników tego modelu.

Na kolażu: perłowe Ray-Ban - 478 zł (hamerlik.com); brzoskwiniowe Mango - 99 zł; czarne H&M - 29,90 zł; czerwone Ray-Ban - 479 zł (optiko.pl); przezroczyste Mango - 99 zł; w panterkę H&M - 29,90 zł; w kolorowe paski Ray-Ban- 428,90 zł (edel-optics.pl).

Duże okulary - muchy w stylu Rachel Zoe Duże okulary - muchy w stylu Rachel Zoe kolaż Lula.pl

Klasyczne muchy

Klasyczne muchy, czyli okulary o bardzo dużych soczewkach i nieco kanciastych ramkach niektórym się już przejadły, ale nadal są modne i chętnie noszone przez Victorię Beckham, Fergie, siostry Olsen czy maniaczkę tego dodatku - Rachel Zoe.

Na kolażu: w panterkę Zara - 99,90 zł; w paski Mango - 99 zł; czerwone Fendi - 697,90 zł (edel-optics.pl); z otworem w zauszniku Mango - 99 zł; fioletowe Escada - 768,90 zł (edel-optics.pl); beżowe Zara - 99,90 zł; czarne Versace - 899 zł (optiko.pl); brązowe H&M - 24,90 zł; biało-czerwone Tommy Hilfiger - 438,90 zł (edel-optics.pl).

Kocie okulary w stylu Vanessy Hudgens Kocie okulary w stylu Vanessy Hudgens kolaż Lula.pl

"Kocie" kształty

Koci kształt oprawek, to kolejny świeży i jeszcze nie przebrzmiały hit okularowy. Ostro zakończone zewnętrzne kąciki mają szkła Vanessy Hudgens, Nicole Richie czy Beyonce. Ten trend zawdzięczamy futurystycznemu projektowi Alexandra Wanga i nieco bardziej przyziemnemu modelowi od Toma Forda.

Na kolażu: w plamki Mango - 99 zł; beżowe Zara - 99,90 zł; czarno-bordowe Escada - 696,90 zł (edel-optics.pl); błękitne Ray-Ban - 381,90 zł (edel-optics.pl); czarne Zara - 99,90 zł.

Duże okrągłe okulary inspirowane lenonkami w stylu Rachel Zoe Duże okrągłe okulary inspirowane lenonkami w stylu Rachel Zoe kolaż Lula.pl

Nowe lenonki - i duże, i małe

Trzeci i ostatni z tych najświeższych hitów to inspirowane lenonkami okulary z okrągłymi szkłami. Najmodniejsze są te z plastikowymi ramkami, choć pojawiają się i metalowe. Mogą być małe - jak te marki Massada, które upodobała sobie Doda; ale i duże, jak te które wypromowała Rachel Zoe.

Na kolażu: jasnobrązowe Zara - 99 zł; w panterkę w grubych oprawkach Massada - 793,44 zł (massadaeyewear.com); fioletowe Prada - 799 zł (optiko.pl); pomarańczowe Mango - 89 zł; niebieskie H&M - 24,90 zł; w panterkę Escada - 661,90 zł (edel-optics.pl); czarne Mango - 89 zł; czarne w grubych oprawkach Massada - 793,44 zł (massadaeyewear.com); pudrowe H&M - 24,90 zł; brązowe Mango - 89 zł.

Okulary inspirowane modelem Ray-Ban Wayfarer w stylu Lindsay Lohan Okulary inspirowane modelem Ray-Ban Wayfarer w stylu Lindsay Lohan kolaż Lula.pl

Wayfarery

Ostatni trend trwa już kilka lat. Okulary zwane kujonkami wzięły się od modelu Ray-Ban Wayfarer. Pojawiły się u Blues Brothers, ale i Sienny Miller, Kate Moss, Lindsay Lohan i wielu innych gwiazd. Nadal są modne i chętnie noszone, a ich pierwowzór stał się kultowym modelem, na którego punkcie wielu fanów ma wręcz obsesję.

Na kolażu: niebieskie Ray-Ban - 429,90 zł (edel-optics.pl); brązowe Ray-Ban - 478 zł (rajsoczewek.pl); w panterkę Mango - 99 zł; czarne Ray-Ban - 416 zł (rajsoczewek.pl); cieniowane Ray-Ban - 478 zł (rajsoczewek.pl); pomarańczowe Mango - 89 zł; biało-czarne Ray-Ban - 429,90 zł (edel-optics.pl); czerwono-żółte Ray-Ban - 429,90 zł (edel-optics.pl).

Więcej o: