Moda na eko - torby

Lula kocha środowisko naturalne tak bardzo jak modę! Dlatego jest fanką mody ekologicznej!

Ekologiczne zachowania nigdy nie wychodzą z mody , jednak dopiero teraz eco - moda stała się supertrendy . Już nikogo nie dziwią kolekcje ubrań czy butów z materiałów organicznych , m.in. Stelli McCartney . Lula chce jednak zwrócić Waszą uwagę na akcję "Ratuj Ziemię" , której podstawą jest modna ekologiczna torba ! Designerzy prześcigają się w coraz to odważniejszych propozycjach . Torebki z naturalnych materiałów opanowały Hollywood za sprawą Anyi Hindmarch i zaprojektowanej przez nią szykownej torby z hasłem "I'm not a plastic bag" . Inną popularną marką hollywodzkich gwiazd jest CC Skye . Firma wypuściła serię torebek dostępną tylko dla wybrańców . Wykonaną z biodegradowalnego , pokrytego sitodrukiem płótna torbę zdobią dodatkowo rączki pokryte częściowo warstwą 18 - karatowego złota(!) . Z kolei Marc Jacobs promuje "zielone" torebki z zabawnymi rysunkowymi nadrukami, a Marni nadaje swoim artystycznego wyrazu poprzez malarskie dekoracje .

"Moda nie jest nigdy modą, dopóki nie wyjdzie na ulice" - mawiała Coco Chanel.

Eco - akcję zapowiedział Stefan Pilati , projektant YSL . Ekologiczne torebki, typowe worki na zakupy z logo YSL i hasłem "Manifesto" rozdawane były za darmo 6 września na ulicach Londynu , Paryża , Tokio i Nowego Jorku .

YSL Manifesto BagYSL Manifesto Bag YSL Manifesto Bag

Dzięki pro-ekologicznym działaniom, które w świecie mody sąpodejmowane coraz częściej , robiąc codzienne zakupy wcale nie jesteśmy skazane na nudę z szarą płócienną torbą. Przeciwnie! Jest mnóstwo fantastycznych designerskich torebek . Każda z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie . Wystarczy poszperać w Internecie , a natrafimy na bajecznie kolorowe torby australijskiej firmy Envirosax . Można też zajrzeć do second - handów , gdzie kryją się prawdziwe oldscholowe cudeńka . Zaopatrzone w eco - worek promujemy modny , bo ekologiczny styl życia .

Lula jest na tak!

Anna Kopiec

Więcej o: