Vera Wang - królowa mody ślubnej

Lula postanowiła co tydzień przedstawiać Wam jedną z najważniejszych osób świata mody. Poznacie projektantów, stylistów i dziennikarzy! Jako pierwsza: Wera Vang!

Vera Wang nigdy nie była Kopciuszkiem . Pochodzi z bogatej rodziny , uczyła się w najlepszych prywatnych nowojorskich szkołach , studiowała na paryskiej Sorbonie , ma za sobą lata pracy w Vogue'u - jednym z najważniejszych światowych magazynów o modzie. Jej historia to jednak typowa opowieść z cykllu american dream!

Vera WangVera Wang Fot. East News

Na początku były łyżwy - Vera Wang jako mała dziewczynka trenowała jazdę figurową na lodzie . Zrezygnowała, gdy nie została przyjęta do amerykańskiej drużyny olimpijskiej . Codzienne wyczerpujące treningi nauczyły ją jednak, że cierpliwość i ciężka praca przynoszą efekty . Zawsze dążyła do perfekcji, chciała być najlepsza. Przez ponad szesnaście lat pracowała w Vogue'u . Mozolnie pięła się w górę, ale gdy zamiast niej , na stanowisko redaktora naczelnego wybrano Annę Wintour , Vera powiedziała dość . Postanowiła odejść i w 1985 roku zaczęła pracę u Ralpha Laurena .

Vera WangVera Wang Fot. AP Retures

Mówi się, że przed pojawieniem się Very Wang moda ślubna właściwie nie istniała . Wszystko zaczęło się od tego, że przed własnym weselem projektantka długo nie mogła znaleźć idealnej białej sukienki . Stąd pomysł na stworzenie własnej linii ! Sukces przyszedł szybko - w 1990 roku otworzyła w Nowym Jorku pierwszy butik. Wkrótce w sukienkach jej projektu do ołtarza szła większość gwiazd między innymi: Mariah Carey , Jennifer Lopez , Thalia , Jessica Simpson , Avril Lavigne , Victoria Beckham , Jennifer Garner , Sharon Stone , Uma Thurman , Holly Hunter i Sarah Michelle Gellar !

Na tym nie koniec ! Wera zaprojektowała też suknie dla bohaterek dwóch seriali: Ugly Betty (odcinek zatytułowany A Nice Day for a Posh Wedding, z gościnnym udziałem Victorii Beckham ) oraz Buffy: Postrach Wampirów (odcienk: The Prom).

Suknia ślubna projektu Very WangSuknia ślubna projektu Very Wang Fot. AP Retures

Sukces linii ślubnej dodał jej odwagi i wiary we własne siły - zaczęła projektować kolekcje ready-to-wear . I znów okazało się, że wie, co chcą nosić młode kobiety. Być może to zasługa jej praktycznego podejścia i ulubionej kolorystyki - sama na co dzień wybiera raczej ciemne stonowane ubrania . W jednym z wywiadów powiedziała:

"Nie ma co się oszukiwać, ciemne kolory powodują, że wyglądamy o pięć kilo lżej.

Kolejny krok w karierze to współpraca a amerykańską sieć sklepów Kohl's . Zaproponowano jej stworzenie tańszej, powszechnie dostępnej linii odzieżowej. Jednak Simply Vera , jej kolekcja dla Kohl's, wywołała mieszane recenzje - wiele osób pozytywnie wypowiadało się o projektach, niektórzy jednak mówili o słabej jakości ubrań lub zbyt wysokiej cenie , jak na popularną tanią sieć odzieżową. Mimo to ubrania sprzedawały się doskonale .

Vera WangVera Wang Fot. AP Retures

Dziś projektantka oprócz marki odzieżowej i linii sukien ślubnych ma także perfumy sygnowane własnym nazwiskiem. Vera wydaje też książki , projektuje biżuterię , okulary , buty , porcelanę , kryształy ... Zawsze stawia na wyrafinowaną prostotę , elegancję i luksus . Jej nazwisko to szanowana i rozpoznawalna marka - na tyle znana, że nawet firma komputerowa HP zaproponowała jej, by reklamowała jej wyroby !

Paulina

Reklama z udziałem Very:

W galerii zobacz zdjęcia z nowojorskiego pokazu kolekcji Very Wang na sezon wiosna/lato 2009!

Zobacz także:

Konsument ma zawsze rację! Hity i kity zakupowe

Więcej o: