Modelki: Jourdan Dunn

Jourdan Dunn to kolejna nastolatka, która musiała przejść szybki kurs dorastania zafundowany jej przez świat mody!

Jourdan to przysłowiowa "dziewczyna znikąd" , która w mgnieniu oka stała jedną z najbardziej rozchwytywanych modelek w branży. Podczas tygodni mody wiosna/lato 2008 Jourdan wystąpiła aż w 75 pokazach . Tempa nie zwolniła także podczas pokazów jesiennych. Pracowała dla między innymi Oscara de la Renty , Proenza Schouler , DKNY , Zaca Posena czy Tomm'iego Hilfigera .

Kim jest ta czarnoskóra piękność? Jourdan Dunn to osiemnastoletnia Brytyjka, która w ubiegłym roku stała się największym odkryciem londyńskiej agencji Storm . Jak wiele innych dziewczyn wypatrzona została w sklepie , gdy robiła zakupy z koleżanką. Dziś zajmuje 22 miejsce w rankingu topmodelek .

Jest już modelką na pełny etat. Dopóki jej nie wzięliśmy do Nowego Jorku, nigdy wcześniej nie opuszczała Anglii. Widać, że pokochała tę przygodę - mówi Sarah Doukas, która wypromowała samą Kate Moss.

Z resztą to Kate wybrała ją na twarz świątecznej kolekcji Topshopu . Oprócz tego Jourdan zaliczyła też udział w kampanii reklamowej Benettona i współpracę z GAP-em . Jest doceniania również przez największe magazyny modowe . Wzięła udział sesjach dla amerykańskiego i włoskiego Vogue'a oraz magazynu i-D .

W lutym 2008 roku Jourdan pojawiła sie na wybiegu podczas pokazu kolekcji Prady . Było to wydarzenie szczególne. Parda przez 10 ostatnich lat nie zatrudniała czarnoskórych modelek!

Podczas zakończonych niedawno pokazów kolekcji na sezon wiosna/lato 2009 Jourdan była równie zapracowana . Szybko zostało to docenione. Już w październiku British Fashion Council nominował ją, obok Agyness Deyn i Lily Donaldson , do tytułu modelki roku !

Jourdan zasłynęła odważnymi opiniami na temat dyskryminacji dziewcząt o innym kolorze skóry , jaka panuje w świecie mody.

Londyn nie jest białym miastem, więc dlaczego wybiegi miałyby być białe. Gdy idę na casting widzę kilka czarnoskórych i azjatyckich dziewcząt, a później podczas pokazu jestem tylko ja i może jeszcze jedna kolorowa dziewczyna. Nie są po prostu wybierane. Mam nadzieję, że to z powodu, iż projektanci uważali je za słabsze modelki, a nie z powodu rasizmu.

Prawda jest taka, że topowych czarnoskórych modelek rzeczywiście jest jak na lekarstwo . Lula szanuje Naomi Campbell , ale ile jeszcze mamy obserwować jej ciągłe powroty ? Apel do Jourdan Dunn i Chanel Iman - poślijcie swoją starszą koleżankę na emeryturę !

Andrzej Grabarczuk & Anna Kołakowska

PROFIL

Imię: Jourdan

Nazwisko: Dunn

Data i miejsce urodzenia: 3 sierpnia 1990, Londyn, Wielka Brytania

Kolor włosów: ciemny brąz

Kolor oczu: brązowe

W zrost: 178 cm

Wymiary: 83 - 60 - 89

Rozmiar: 36

Zobacz także:

Lily Donaldson

Tanya Dziahileva

Więcej o: