Modelki: Anja Rubik

Anja Rubik to najwyżej cenione dobro narodowe eksportowane z Polski na modowe rynki Nowego Jorku i Paryża. Znać biografię Anji to obowiązek każdego polskiego fashionisty!

Wszystko zaczęło się, gdy Ania (Anja to pseudonim) miała 15 lat. Mama wysłała w jej imieniu zdjęcia na konkurs organizowany przez magazyn "Uroda" . Odbywał się on pod patronatem agencji modelek Division . Wtedy właśnie po raz pierwszy w nastolatce z Częstochowy (urodziła się w Rzeszowie, ale wychowała w Częstochowie) dostrzeżono wielki potencjał. Później wszystko potoczyło się już błyskawicznie. Ania trafiła do Mediolanu i Paryża.

Szybko zaaklimatyzowała się w modowych stolicach świata. Już wtedy przyzwyczajona była do częstych podróży. Z Polski wyjechała jako czternastolatka. Jej rodzice, z zawodu weterynarze, często zmieniali miejsce pracy oraz zamieszkania. Anja dorastała w Grecji , Kanadzie , RPA i Francji . Liceum brytyjskie skończyła natomiast w Paryżu . Edukacja od zawsze była dla Ani bardzo ważna. W tamtym okresie jako modelka pracowała tylko w weekendy i wakacje. Świat mody musiał poczekać....

Anja RubikAnja Rubik Fot. East News

Nie ma sensu robić listy projektantów, z którymi współpracowała Ania. Nie ma ona końca.Tajemnicą sukcesu Polki , oprócz oszałamiającej urody, jest to, że do każdego castingu przygotowywała się bardzo starannie. Zbierała informacje i fotografach i producentach mody, dla których miała pracować. Punktem przełomowym w jej karierze okazało się być podpisanie kontraktu z Chloe , który pozwolił jej wejść do ekstraklasy modelek.

Agencja wysłała mnie na zdjęcia do Paryża. Robiliśmy edytorial do niemieckiego Vogue'a. Rano ktoś do mnie zadzwonił przypominając, że po sesji mam pójść na casting do najnowszej kampanii Chloé. Powiedziałam: Dobrze, dobrze i natychmiast o tym zapomniałam. Po sesji wróciłam do hotelu. Zamierzałam wziąć kąpiel i odpocząć. Wtedy przypomniałam sobie, że powinnam teraz być zupełnie gdzie indziej. Kiedy zziajana wpadłam na casting, cała ekipa była już rozluźniona, bo wszyscy myśleli, że już po pracy. Kiedy fotograf zaczął mi robić zdjęcia, wszyscy żartowali, przekomarzali się. Następnego dnia dowiedziałam się, że zostałam wybrana do tej reklamy. To był najważniejszy dzień dla mojej kariery.

Wszyscy, którzy mieli do czynienia z Anią, twierdzą, że jest bardzo skromną i sympatyczną osobą, której sukces nie przewrócił w głowie. Dlatego nie przeczytamy o niej w plotkarskich magazynach. Modelka zaręczona jest ze swoim wieloletnim partnerem, którego poznała jeszcze w Częstochowie.

Ania z dumą mówi o tym, że jest Polką . Od Luli ma medal za skromność i wdzięk! Od prezydenta powinna natomiast dostać order za patriotyzm i godne promowanie Rzeczypospolitej .

Andrzej Grabarczuk

PROFIL

Imię: Anja

Nazwisko: Rubik

Data i miejsce urodzenia: 12 czerwca 1985,Polska

Kolor włosów: blond

Kolor oczu: niebieskie Wzrost: 176,5 cm Wymiary: 86,5 - 61 - 89

Rozmiar: 34

Zobacz także:

Piękna Anja!

Więcej o: