Moje włosy ciągle się kręcą!

Czy Ty też nie możesz zapanować nad swoją fryzurą?

Hej Lulo,

moje włosy są trudne do ułożenia. Chciałabym żeby były proste, ale kiedy je wyprostuję po kilku minutach znów się kręcą, szczególnie teraz jesienią kiedy pada deszcz. Inne dziewczyny z mojej szkoły mają piękne proste włosy. Co robić?

Obawiam się, że taka jest Twoja uroda i nie warto z nią walczyć, bo można sobie tylko w ten sposób zaszkodzić. Myślę, że niepotrzebnie patrzysz na koleżanki i chcesz je kopiować. Uwierz, że jesteś wyjątkową osóbką, a natura, obdarzając Ciebie charakterystycznymi włosami, zapewne wiedziała co robi! :) Zamiast je usilnie prostować, podkreśl je i zrób z nich swój atut.

Przeprowadź drobne śledztwo - podpytaj swoje koleżanki o prostych włosach, czy nie chciałyby mieć czasem kręconych. Jestem pewna, że wiele z nich chętnie zamieniłaby się z Tobą miejscami.

Kręcone włosy zazwyczaj ładnie się układają, a niepokorne kosmyki dodają twarzy uroku i kobiecości. Możesz je ozdobić wpinając w loki kilka drobniutkich jasnych spineczek "żabek", żeby coś się zaczęło dziać. Możesz też upiąć je w niesforny kok! koki uwielbiają kręcone włosy, bo te dają się znacznie łatwiej upiąć i okiełznać, a kok wygląda na większy i bardziej puszysty.

Z czasem możesz zastanowić się nad drobnymi refleksami we włosach, które ślicznie będą wyglądały w słońcu.

W każdym razie nie warto na siłę zmieniać natury . Owszem, możesz po umyciu włosów wmasować tony mocnych pianek do włosów a następnie je lekko podsuszyć i wyprostować prostownicą. Możesz też, zamiast pianki, skorzystać z wosku i też je wyprostować. Ale pomyśl, czy czułabyś się dobrze i komfortowo, gdyby nakładano na Ciebie ogromne ilości specyfików i chemikaliów różnej maści? Dodatkowo częste prostowanie niszczy włosy . Z czasem może się okazać, że będziesz potrzebowała wielu lat, aby przywrócić im dawny zdrowy wygląd. Pytanie, czy warto? Na to pytanie juz musisz odpowiedzieć sobie sama.

Szampon regenerujący dla eko-zakręconych . Czytaj w serwisie Znam.to

Więcej o: