Modelki: Isabeli Fontana

Isabeli Fontana jest na topie nieprzerwanie od końca lat 90., kiedy wraz z m.in. Gisele Bündchen i Adrianą Limą rozpoczęła brazylijską rewolucję w modelingu.

Isabeli, urodzona w brazylijskim Curitiba w 1983 roku , zawsze wiedziała co chce robić w życiu. Jako dziewczynka oznajmiła matce, że będzie modelką. Za realizację swojego planu na przyszłość zabrała się natychmiast . Jako 13-latka wzięła udział w konkursie Elite Model Look - i choć go nie wygrała, podpisała wówczas swój pierwszy kontrakt z agencją. Już rok później, w 1997 roku, wyruszyła na podbój Mediolanu. Wtedy też jej zdjęcie pojawiło się po raz pierwszy na okładce, w magazynie "Capricho" .

Dwa lata później Fontana zaczęła pokazywać się na wybiegu - zaczęła od dwudziestu pokazów w sezonie jesienno-zimowym, co należy uznać za niemałe osiągnięcie. Prawdziwy przełom przyszedł jednak w grudniu 1999 roku. Wtedy właśnie zorganizowano głośny, po raz pierwszy emitowany na żywo w internecie, pokaz Victoria's Secret . Isabeli wzięła udział w sesji do katalogu firmy jako najmłodsza modelka, miała wtedy zaledwie 16 lat. Wokół publikacji wybuchł skandal, gdyż Victoria's Secret, zatrudniając tak młodą dziewczynę do prezentowania bielizny, złamała zasadę nieangażowania modelek poniżej 21-go roku życia.

Dla młodziutkiej Isabeli była to jednak przepustka do wielkiej kariery - wokół modelki zrobiło się głośno. Posypały się propozycje sesji i okładek (m.in. "Elle" w wydaniu brazylijskim, "Vogue" w greckim, francuskim, hiszpańskim i amerykańskim, "Flair" we włoskim i "Harper's Bazaar" w rosyjskim). Bujne, ciemne włosy, wyraziste rysy i duże zmysłowe usta Fontany stały się rozpoznawalne w świecie mody. Każdego sezonu modelka brała udział w kilkudziesięciu pokazach największych kreatorów. Podpisała umowy na reklamowanie tak prestiżowych marek, jak Ralph Lauren, Bebe, Valentino, Versace, Chanel, czy Tommy Hilfiger. W 2003 roku, obok m.in. Karoliny Kurkovej i Natalii Vodianovej, została zaproszona do sesji do legendarnego kalendarza Pirelli.

Jednocześnie z rozwijającą się w zawrotnym tempie karierą, kwitło życie uczuciowe Isabeli. Była żoną modela Alvaro Jacomossi , z którym ma 5-letniego syna Zion'a. Pierwsze małżeństwo Fontany nie przetrwało jednak próby czasu - podobnie zresztą jak drugie, również z modelem, Henri Castellim . Dziś modelka jest rozwódką i matką dwójki dzieci.

Zamiast jednak pogrążać się w smutku po kolejnych nieudanych związkach, Isabeli rzuciła się w wir pracy. W tym roku znów widzieliśmy ją na pokazach najważniejszych kolekcji sezonu.

Isabeli Fontana lubi zaskakiwać, jedno jest jednak pewne - nie wybiera się w najbliższym czasie na emeryturę.

Magdalena Stroka

W rankingu top modelek Isabeli zajmuje obecnie 2 miejsce .

PROFIL

Imię: Isabeli

Nazwisko: Fontana

Data i miejsce urodzenia: 4 lipca 1983, Brazylia

Kolor włosów: brąz

Kolor oczu: niebieskie

Wzrost: 176,5 cm Wymiary: 86 - 58 - 89

Rozmiar: 34

Więcej o: