Modelki: Lara Stone

Z jednej strony piękna twarz, pełne usta, brązowe oczy i naturalne blond włosy. Z drugiej - przerwa między zębami, grymas niezadowolenia, nienaturalny chód po wybiegu i papieros w zębach na każdym zdjęciu zrobionym za kulisami. Oto Lara Stone - holenderska modelka pełna sprzeczności.

Urodziła się w 1983 roku niedaleko Berlina . Jej anglosaskie nazwisko pochodzi od ojca, który był Brytyjczykiem. Wychowała się w Holandii , skąd pochodziła jej matka. W wieku 13 lat wyjechała z rodzicami na wakacje do Paryża, gdzie zainteresował się nią przedstawiciel agencji spotkany na ulicy. Lara była jednak wtedy zbyt młoda, by zacząć pracować. Kiedy miała 15 lat wzięła udział w konkursie Elite Model Look w rodzinnej Holandii. Nie wygrała, ale na tyle spodobała się przedstawicielom agencji, że podpisano z nią umowę. Rok później Lara została wyrzucona ze szkoły za nieodpowiednie zachowanie oraz zbyt niską frekwencję. Przerwawszy edukację, mogła całkowicie poświęcić się pracy modelki. Szybko zdecydowała się na stałe wyjechać do Paryża.

Świat mody nie przyjął jej z otwartymi ramionami, a i ona teraz przyznaje, że przez pierwsze lata nie poświęcała się zbytnio karierze - więcej czasu spędzała w klubach i na imprezach. W 2006 roku zdecydowała się porzucić tę pracę, jednak jej chłopak namówił ją do zmiany agencji. Lara postanowiła jeszcze raz spróbować szczęścia. Podpisała wtedy kontrakt z IMG i niedługo potem otworzyła pokaz haute couture Givenchy . Dziś nie boi się mówić o tym, jak źle agencja Elite poprowadziła jej karierę.

Lara ma trzy podstawowe cechy, które z pozoru skreślają ją jako dobrą modelkę. Po pierwsze, na twarzy ma wieczny grymas niezadowolenia i agresji - na wybiegach nawet w najpiękniejszych sukniach wygląda, jakby miała zaraz kogoś uderzyć w twarz. Po drugie, chodzi bardzo nienaturalnie. Wynika to z faktu, że organizatorzy pokazów rzadko kiedy są w stanie dobrać obuwie do jej niewielkiej stópki. Po trzecie, Lara ma niewielką szparę pomiędzy górnymi jedynkami.

Ta przerwa przynosi mi szczęście - mówi.

Czy tak jest naprawdę - nie wiemy. Na pewno przyniosła jej natomiast, mnóstwo sesji, do których potrzebna była "dziewczyna z charakterem" .

Właśnie dzięki tym cechom Lara uchodzi w świecie mody za anty-modelkę i jest zapraszana do dość kontrowersyjnych projektów.

Z drugiej jednak strony Lara ma piękne proporcje twarzy - pełne usta, prosty nos, wystające kości policzkowe i głębokie, brązowe oczy. Jej naturalny kolor włosów do blond. To wszystko sprawia, że Lara jest niemalże kopią Brigitte Bardot .

Czasami dziewczyna po prostu cię porusza - Lara poruszyła mnie - powiedziała o niej Carine Roitfeld.

Redaktor naczelna francuskiego Vougue'a już kilkakrotnie zamieściła ją na okładce magazynu.

Karolina Powęzka

Podczas ostatnich tygodni mody Lara wzięła udział w pokazach między innymi : Louis Vuitton'a, Miu Mi, Hermes, Celine, Stelli McCartney, Givenchy, Jeana Paula Gaultiera, Balmain, Fendi, Prady i Zaca Posena.

W rankingu top modelek Lara zajmuje obecnie 5 miejsce .

PROFIL

Imię: Lara

Nazwisko: Stone

Data i miejsce urodzenia: 20 grudnia 1983, Niemcy

Kolor włosów: blond

Kolor oczu: brązowe

Wzrost: 176,5 cm Wymiary: 86,5 - 61 - 89

Rozmiar: 36

Więcej o: