Jak nakładać błyszczyk?

Błyszczyk nie tylko sprawia, że twoje usta lśnią niesamowitym blaskiem, ale również doskonale je nawilża. Lula zebrała dla Was informacje o błyszczykach!

Pierwsze błyszczyki pojawiły się już w latach 70., ale były bardzo kleiste, a ich używanie niezbyt komfortowe. Wiele dzisiejszych błyszczyków zawiera nie tylko składniki pielęgnujące usta, ale nawet filtr chroniący je przed promieniowaniem UV. Niektóre mają w sobie drobinki odbijające światło (np. składniki pochodzące z macicy perłowej) i konsystencję, która jest łatwa i przyjemna w użyciu. Nie trzeba też wspominać, że błyszczyki cudownie pachną!

Błyszczące, owocowe, miękkie konsystencje błyszczyków nawilżają usta i nadają im niesamowity połysk. Ale choć ten połysk trwa i tak dłużej niż kiedyś, to i tak niezbyt długo. Dlatego błyszczyki trzeba nakładać na usta co jakiś czas.

Jak nakładać?

Upewnij się, że twoje usta są gładkie tak, abyś bez przeszkód mogła rozprowadzić na nich błyszczyk. Przed aplikacją możesz zrobić mały "peeling" - np. lekko masuj usta zwilżoną szczoteczką do zębów albo nałóż balsam i zetrzyj go energicznie papierową chusteczką, która usunie martwe komórki naskórka.

Co pasuje do mojej skóry?

Jeśli masz ciemną karnację, wybieraj pomarańcze, odcienie koralu i brzoskwini. Jeśli jesteś posiadaczką jasnej cery, sięgaj po blade róże i beże.

Błyszczyk w zależności od okazji

- wybieraj transparentne błyszczyki, jeśli chcesz wyglądać naturalnie - na wieczór wybieraj odcienie z brokatem - mieszaj ze sobą kolory, np. odważny róż z fioletem

Aby kolor się trzymał

Najpierw użyj konturówki, potem nałóż błyszczyk. Możesz delikatnie pokryć konturówką całe usta. Kolor będzie się lepiej trzymał. Możesz pod błyszczyk nałożyć np. matową albo satynową pomadkę, a potem pociągnąć usta błyszczykiem w naturalnym kolorze.

Jeśli masz wąskie usta

Oszukaj naturę nakładając konturówkę w tym samym kolorze, co błyszczyk, a twoje usta wydadzą się większe. Usta optycznie powiększy także błyszczyk w jasnym perłowym odcieniu położony na środek warg.

Jeśli masz duże usta

Podkreśli je błyszczyk w neutralnym kolorze. Możesz poszaleć z tymi owocowymi i brokatowymi dla bardziej seksownego wyglądu.

Rada

Jeśli malujesz usta perłowym błyszczykiem, unikaj perłowego makijażu oczu. Takie zestawienie oczywiście dozwolone jest wieczorem.

Czytaj w Znam.to: Błyszczyki Juicy Tubes - ich sława je wyprzedza

Więcej o: