5 wskazówek dla kręconych włosów

Loki przeżywają w tym sezonie swój wielki comeback! Jeśli jesteś szczęściarą i masz naturalnie kręcone włosy, pora je pokazać!

1. Wszystko zaczyna się od dobrego strzyżenia

Loki powinny miękko opływać twarz i być obcięte warstwami. Nie może być nawet mowy o rozdwojonych końcówkach. Pamiętaj, im krócej obetniesz włosy, tym bardziej będą się skręcać!

2. Nawilżaj

Używaj szamponu do włosów suchych lub zniszczonych (nawet jeśli nie uważasz, że masz taki rodzaj włosów). Takie kosmetyki nawilżają włosy i sprawiają, że nie puszą się (powoduje je suchość włosów). Stosuj również kosmetyki wygładzające z nabłyszczaczami - trzymają włosy w ryzach i zapobiegają puszeniu się.

3. Walcz z puszeniem się!

Używaj kosmetyków do stylizacji, które przeznaczone są do kręconych włosów. Dbają one o to, żeby Twoje loki były ładnie skręcone i "ujarzmione".

4. Odżywiaj

Zniszczone włosy, nie będą się układać tak, jakbyś chciała. Raz na dwa tygodnie zafunduj im ciepłą maseczkę ze specjalnego olejku.

5. Stylizacja

Nakładając kosmetyki do stylizacji, pamiętaj, aby nałożyć je równomiernie. Dlatego wcześniej podziel włosy na kilka części, np. dwie po bokach twarzy i jedną z tyłu. W każdą z nich wetrzyj kosmetyk.

Modny jest naturalny wygląd i naturalny skręt loków, więc nie sklejaj ich nadmierną ilością pianki. Uporządkować niesforne loki pomoże lokówka - ta jest dobra zwłaszcza na wielkie wyjścia. Do utrwalenia wystarczy lekki lakier, który ochroni skręty prze wilgocią.

Czytaj także w Znam.to: Fale i loki ujarzmione

Więcej o: