Modelki: Ania Jagodzińska

Anję Rubik już znacie. Lula pisała o niej nie raz. Musicie jednak wiedzieć, że to nie jedyna polska modelka, która robi światową karierę! Dziś Lula przedstawi Wam drugą rodzimą piękność, która podbiła światowe wybiegi. Oto Ania Jagodzińska!

Ania Jagodzińska przyszła na świat dwadzieścia jeden lat temu w miejscowości Sierpc w województwie mazowieckim. Gdy miała 15 lat, jej mama namówiła ją do wysłania swoich zdjęć do młodzieżowego magazynu "Bravo Girl" . Dzisiaj, po 6 latach, Ania znajduje się w pierwszej dwudziestce najlepszych modelek świata.

Swoją karierę rozpoczęła wraz z agencją Moda Forte . Szybko podpisała jednak nowy kontrakt. Tym razem z New Age Models .

Pierwsze pieniądze Ania zarobiła podczas dwumiesięcznego wyjazdu do Japonii . Był to jej pierwszy pobyt za granicą, a także...pierwsza podróż samolotem. Dla młodej dziewczyny to bardzo ważny sprawdzian. Dziś Ania jest dumna z tego, że dała sobie radę rzucona na tak głęboką wodę.

Karierę Ania rozpoczęła bardzo wcześnie. Inaczej niż inne polskie modelki np. Magda Frąckowiak i Kasia Strusińska nie zaczekała do matury, dlatego, aby nie mieć zaległości zmuszona była do nauki na wyjazdach. Z podręcznikami widywano ją w podróży, a także pomiędzy pokazami. W 2006 roku ze względu na szkołę zrobiła dwuletnią przerwę w pracy. Chociaż już od kilku lat mieszkała w Nowym Jorku, maturę zdała polską.

Decyzja o przerwaniu pracy okazała się strzałem w dziesiątkę . Projektanci nie zapomnieli o Ani. Wręcz przeciwnie. Kiedy wróciła, czekały na nią propozycje, dzięki którym osiągnęła prawdziwy sukces.

Anna Jagodzińska Anna Jagodzińska  Fot. Gazeta.pl

Tylko w 2008 roku pojawiła się na okładkach m. in. japońskiego Numero i włoskiego Vogue'a . Jako druga Polka w historii (po Małgosi Beli) została zaproszona przez samą Annę Wintour do dwóch sesji w amerykańskim Vogue'u . W poprzednim sezonie była twarzą Alberty Ferretti, cK Jeans czy Gianfranco Ferre, w obecnym - pobiła absolutny rekord - zobaczymy ją w aż 12 kampaniach : Balenciaga, Calvin Klein Jeans, Calvin Klein CK Line, Calvin Klein Beauty, CK Jewelry, CK One Fragrance, Chloe, COS by H&M, Pepe Jeans, Gianfranco Ferre, Prada oraz Stella McCartney Fragrance.

Według obecnego rankingu top modelek jest 17. najlepszą modelką świata. Reprezentuje ją agencja Next .

Karolina Powęzką

PROFIL Imię: Anna Maria

Nazwisko: Jagodzińska

Data i miejsce urodzenia: 12 września 1987,Polska

Kolor włosów: ciemny blond

Kolor oczu: niebieskie Wzrost: 178 cm Wymiary: 82,5 - 61 - 90 Rozmiar: 36

Więcej o: