Modelki: Kasia Struss

Kasia dała nam bardzo dużo powodów do dumy. To kolejna polska modelka, która odniosła światowy sukces! O świecie mody mówi: wszyscy szczupli, piękni, z torebkami od Prady...

Kasia Struss , a właściwie Katarzyna Strusińska, to aktualnie jedna z najlepszych polskich modelek. O jej pojawieniu się na wybiegach pisały takie magazyny jak "W" czy "V" oraz portale models.com i vogue.co.uk, a style.com uznał ją za jedną z dziesięciu najważniejszych nowych twarzy pokazów na sezon jesień/zima 2007.

Wypatrzona została przez Gosię Leitner z Avantmodels . W Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie reprezentuje ją agencja Women, a w Londynie - słynne Storm Management, do którego także Alek Wek oraz Kate Moss. Miała już sesje w ekskluzywnym Numero , alternatywnym Dazed & Confused oraz francuskiej, włoskiej i amerykańskiej edycji Vogue'a .

Kasia ma w swojej twarzy coś niezwykłego, jakieś tajemnicze piękno. To sprawia, że chce się na nią patrzeć. Jej twarz coś w sobie kryje, coś pociągającego, a to jest niezwykle ważne w tym biznesie - tak tajemnicę sukcesu Kasi wyjaśnia jej nowojorski agent, Duncan Ord.

Struss została odkryta gdy miała 16 lat . Wolała jednak poczekać z karierą do ukończenia szkoły - by "nie drażnić nauczycieli". Na dłużej zagranicę wyjechała dopiero po zdaniu matury.

Kasia traktuje modeling jako interesujący sposób zapełnienia przerwy w nauce. Zapewnia, że kiedyś pójdzie na studia.

Studia są dla mnie bardzo ważne, więc prędzej czy później na nie trafię - mówi.

Choć, jak sama przyznaje, moda zajmuje najważniejsze miejsce w jej życiu, wszystko wskazuje, na to, że Kasia pozostanie "normalną dziewczyną" .

Do jej ulubionych strojów należą piżama (do chodzenia po domu) oraz dżinsy, bluza i trampki. W rozmowach z dziennikarzami często wspomina, że żałuje, iż nie może więcej czasu spędzać w domu.

Szybko jednak dodaje:

Nie narzekam. Świetnie się bawię i lubię to co robię.

W dotychczasowym dorobku Kasi znalazły się między innymi kampanie dla Diora, Dolce & Gabbany, Pringle, Jil Sander oraz Valnetino, a ostatnio dla Gucci oraz Costume National.

Podczas minionych tygodni mody (sezon wiosna/lato 2009) Kasia wzięła udział aż w 71 pokazach .

Obecnie zajmuje 11 miejsce w rankingu top modelek.

Jagna Jaworowska

PROFIL

Imię: Kasia

Nazwisko: Struss

Data i miejsce urodzenia: 23 listopada 1988, Ciechanów, Polska

Kolor włosów: brązowe

Kolor oczu: brązowe

Wzrost: 179 cm

Wymiary: 81 - 59,5 - 87,5

Rozmiar: 34

Więcej o: