Modelki: Agyness Deyn

Agyness Deyn to modelka, o której w mijającym roku było bardzo głośno. Brytyjka przeszła metamorfozę, zaśpiewała z grupą Five O'Clock Heroes, zagrała w filmie, ale przede wszystkim...zdominowała świat mody!

Historie o przemianie Kopciuszka w królewnę nadal się zdarzają. Gdybyście spotkali pochodzącą spod Manchesteru Agyness kilka lat wcześniej, trudno byłoby Wam uwierzyć w to, że możliwa jest tak wielka zmiana.

Stali klienci The Village Chippy, niewielkiego fast-foodu na angielskiej prowincji wspominają, że zawsze widzieli ją w kuchni z podwiniętymi rękawami i siatką we włosach, szykującą dla nich porcje "fish and chips".

Była normalną, uroczą dziewczyną, która serwowała dania, myła i robiła, to o co prosiłam. Ale posiadała charyzmę i wiedziałam że daleko zajdzie. Miała zawsze świetny kontakt z klientami - mówi właścicielka restauracji.

No i proszę. Siedem lat później w listopadzie 2006 roku dziewczyna ze smażalni patrzyła na nas z okładki włoskiego Vogue`a . Miała króciutkie włosy w kolorze platyny i drapieżne spojrzenie. Zdjęcia autorstwa Stevena Meisela zrobiły zawrotną karierę. Dla Agyness, której prawdziwe imię i nazwisko brzmi Laura Hollins , rozpoczął się rozdział nowego, "lepszego" życia. Zaraz potem przyszedł udział w kampanii Armaniego. Kolejną firmą, z którą Aggy podpisała kontrakt było Burberry. To wymarzona sytuacja dla tej marki - w końcu to Brytyjka była twarzą brytyjskiego domu mody.

Karierę modelki wróżono jej już wcześniej. Deyn została wypatrzona na ulicach Manchesteru, nie chciała jednak przerywać edukacji. Jakiś czas później znów została zaczepiona, tym razem w Londynie, i już nie potrafiła odpowiedzieć nie.

Dziś związana jest z takim agencjami jak Marylin, Viva Models, Why Not i DNA. Oprócz włoskiej edycji Vogue`a, jej twarz znalazła się także na okładce wydania brytyjskiego i amerykańskiego (razem z Doutzen Kroes, Caroline Trentini, Raquel Zimmermann, Sashą Pivovarovą, Jessicą Stam, Coco Rocha, Hilary Rhoda, Chanel Iman oraz Lily Donaldson), a także wielu innych prestiżowych magazynów modowych.

Prywatnie przyjacielem z dzieciństwa Agyness jest brytyjski projektant Henry Holland .

Modelka uwielbia ciężkie brzmienia muzyki w rodzaju Sex Pistols. Nosi punkowe ubrania i buty Dr. Martens.

Nawet jej partnerzy doskonale wpasowują sie w te zainteresowania. Były Agyness, Josh Hubbard należy do kapeli The Paddingtons. Obecny, Albert Hammond, Jr. , z którym modelka niedawno się zaręczyła., gra w słynnej grupie The Strokes .

Agyness jest po prostu inna niż reszta modelek. Świadczą o tym zarówno jej zainteresowania, jaki i.....krótkie włosy . To rzadkość w tym biznesie.

I chociaż na pierwszy rzut oka Agyness wygląda na buntowniczkę, podobno jest ona przesympatyczną dziewczyną o ciepłym głosie, z charakterystycznym angielskim akcentem.

Nic dziwnego więc, że 2008 rok należał do niej. Żadna inna modelka nie wzbudzała tyle zaintersowania (nie tylko świata mody), co ona. Wisienką na torcie było uznanie jej blond fryzury za fryzurę dekady.

Co przyniesie rok 2009? Mimo wielu sukcesów, Aggy z pewnościa ma jeszcze wiele do osiągnięcia.

Lula nie ma wątpliwości, że nic nie stanie jej na przeszkodzie.

Andrzej Grabarczuk & Anna Kołakowska

Więcej zdjęć Aggy znajdziecie w galerii !

PROFIL

Imię: Agyness

Nazwisko: Deyn

Data i miejsce urodzenia: 16 luty 1983, Lancashire, Anglia

Kolor włosów: blond

Kolor oczu: niebieskie

Wzrost: 178 cm

Wymiary: 83 - 58 - 86,5

Rozmiar: 34

Czytaj w Znam.to: Kosmetyczna "mała czarna"

Więcej o: