7 kroków do prostych włosów

Nie każda z nas może poszczycić się naturalnie prostymi włosami. I, jak to zwykle w życiu bywa, najbardziej zazdroszczą ich posiadaczki burzy poskręcanych loczków. Lula pokazuje, jak w 7 prostych krokach uzyskać piękne i proste włosy. Zawsze są w modzie!

Krok 1.

Poznaj swoje włosy

Są proste? Lekko falujące, kręcone? Grube włosy, które są w zasadzie proste, ale lekko falują na końcach, najłatwiej jest wyprostować. Cienkie, kręcące się włosy najtrudniej jest stylizować.

Krok 2.

Umyj włosy

Prostowanie włosów musisz zacząć od dokładnego umycia włosów, najlepiej szamponem nawilżającym . Sploty muszą lśnić własnym blaskiem, w żadnym razie nie może być na nich oleistych refleksów! Zastosuj również odżywkę , dzięki której włosy będą wyglądać zdrowo i lekko .

Krok 3.

Delikatnie osusz włosy

Przeczesz umyte włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach . Ręcznikiem zbierz nadmiar wody.

Krok 4.

Nałóż produkty zwiększające objętość

Zastosuj piankę albo spray , który sprawi, że włosy będą bardziej puszyste i lekkie . Dzięki takim produktom unikniesz oklapnięcia włosów, wyprostowane włosy na dłużej zachowają kształt. Możesz wypróbować również produkty stworzone specjalnie z myślą o prostowaniu włosów (serum, odżywka, spray).

Krok 5.

Prostuj włosy podczas suszenia

Zepnij górne partie włosów i zacznij suszyć od dołu małe fragmenty włosów używając dużej okrągłej szczotki i stopniowo kieruj się ku górze . Prowadź szczotkę od skóry głowy do końcówek równocześnie ze strumieniem powietrza z suszarki.

Krok 6.

Użyj prostownicy

Włosy zacznij prostować dopiero wówczas, gdy będziesz miała pewność, że są całkowicie suche . Prostowanie wilgotnych włosów gorącym żelazkiem dodatkowo je niszczy . Podziel włosy na pasma i prostuj zaczynając od góry przesuwając prostownicę ku końcówkom włosów. Przeczesuj grzebieniem wyprostowana pasma.

Krok 7.

Nabłyszczanie

Użyj produktów wygładzających , np. serum lub sprayu nabłyszczającego. Oba zapobiegają puszeniu się włosów i nadadzą ładny efekt końcowy stylizacji. Kosmetyki takie możesz nakładać kilkakrotnie w ciągu dnia.

Czytaj także w Znam.to: Jednak można mieć włosy jak modelki

Więcej o: