Postaw na grzywkę!

Może być ciężka i gruba, dłuższa lub zupełnie króciutka. Jedno jest pewne - zawsze dodaje oryginalności i jest łatwym sposobem na szybką zmianę wizerunku.

Dobrze wiedzą o tym gwiazdy. I na różne okazje zmieniają się nie do poznania właśnie dzięki grzywce . Niewątpliwie najmodniejsze są, i prawdopodobnie nadal będą grzywki grube i ciężkie , dosyć długie.

Postrzępioną grzywkę nosiła niedawno Katie Holmes . Taka wyglądająca nieco niedbale krótka i nierówna grzywka bardzo odmładza i nadaje buzi dziewczęcego charakteru. Poza tym jej ułożenie nie wymaga dużo czasu i wysiłku.

Katie HolmesKatie Holmes fot. PR Photos

Seksowną, asymetrycznie opadającą grzywką na bok swój wygląd bardzo odmieniła Heidi Klum , która dotąd nosiła proste włosy z przedziałkiem po środku.

Heidi Klum na otwarciu flagowego sklepu Victoria's Secret ma Lexington Avenue w Nowym Yorku, 2 grudnia 2008
Heidi Klum na otwarciu flagowego sklepu Victoria's Secret ma Lexington Avenue w Nowym Yorku, 2 grudnia 2008  AP/Peter Kramer

Rzadką i bardzo delikatną grzywkę prezentowała Selena Gomez . Zmiana fryzury niby niewielka i niewymagająca dużej odwagi, a daje ładny efekt. Nie sądzicie?

Selena Gomez fot. Byron Purvis-AdMedia-Capital Pictures-Forum Selena Gomez fot. Byron Purvis-AdMedia-Capital Pictures-Forum  Selena Gomez fot. Byron Purvis-AdMedia-Capital Pictures-Forum

Odważną, superkróciutką grzywkę z dumą nosiła Christina Aguilera . To już propozycja dla bardziej śmiałych dziewczyn, które nie boją się prowokować. Taka grzywka wyostrza rysy twarzy i dobrze eksponuje urodę.

W związanych włosach Krysia wygląda lepiej niż w rozpuszczonych, ale grzywka ciągle prezentuje się dziwnie!W związanych włosach Krysia wygląda lepiej niż w rozpuszczonych, ale grzywka ciągle prezentuje się dziwnie! Fot. Matt Sayles AP

Prostą grzywkę trudno jest uzyskać i utrzymać, jeśli włosy lekko się kręcą lub mają skłonność do puszenia się . Wtedy z pomocą przyjdą specjalne linie kosmetyków , które ułatwią wyprostowanie włosów i zachowanie ich pożądanego kształtu.

W związanych włosach Krysia wygląda lepiej niż w rozpuszczonych, ale grzywka ciągle prezentuje się dziwnie!

Warto użyć też nabłyszczacza , dzięki któremu grzywka i całe włosy będą pięknie lśniły .

I jeszcze krótki przewodnik Luli, jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy :

Twarz owalna : pasuje prawie każdy rodzaj grzywki, można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji, można zaryzykować asymetryczną grzywkę. Twarz kwadratowa : raczej nie poleca się robienia grzywki. Twarz okrągła : pasuje grzywka delikatna na boku lub wycieniowana i dosyć rzadka . Twarz trójkątna : pasuje krótka grzywka, a dłuższą powinno się odsuwać na bok. Twarz prostokątna : osoba z tym typem twarzy nie powinna nie nosić grzywki, najlepiej wygląda w skośnej grzywce.

Przygotuj ciało do wiosny - plan krok po kroku

Czytaj w Znam.to: Twarz jak malarskie płótno

Więcej o: