Modelki: Lakshmi Menon

Swój sukces zawdzięcza pojawieniu się na rynku indyjskiego wydania Vogue'a oraz modzie na Bollywood, jaka zapanowała w krajach zachodu. Czy Lakshmi przetrze drogę na światowe wybiegi innym indyjskim modelkom?

Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach militarnych. Gdy Lakshmi miała 17 lat, przeprowadziła się wraz z rodzicami z prowincji do Bangalore , trzeciego pod względem wielkości miasta w Indiach.

Miałam niesamowite szczęście - mówi.

Bangalore, choć to ogromne miasto (ponad 6 mln mieszkańców), niewiele ma wspólnego ze światem mody, w przeciwieństwie do Delhi czy Bombaju. A jednak Lakshmi udało się w nim zaistnieć.

Karierę w modelingu, jak na zachodnie standardy, rozpoczęła bardzo późno, bo w wieku 25 lat . Sama zresztą nie zdawała sobie sprawy, że istnieje coś takiego, jak pełnoetatowy zawód modelki. Zanim pojawiło się indyjskie wydanie Vogue'a , nie miała na swoim koncie wielu sukcesów. Jej twarz można było zobaczyć jedynie w lokalnej reklamie zegarków Swatch.

Może niewiele na początek, ale to wystarczyło, by zaprosić Lakshmi do pozowania na pierwszą okładkę Vogue India obok innych modelek oraz aktorek bollywoodzkich. To był przełom. Od tego momentu Menon zaczęła gościć na zachodnich wybiegach i w magazynach, pojawiając się także regularnie w piśmie, któremu zawdzięcza wszystko - Vogue India .

Ku zaskoczeniu wielu, na początku 2008 roku zastąpiła samą Darię Werbowy w kampaniach domu mody Hermes . Niewiele później podpisała umowę z agencją Ford, która zadbała o to, by Lakshmi widoczna była także na wybiegach. I tak, w czerwcu pojawiła się na wybiegu Jeana Paula Gaultiera w Paryżu prezentując... kolekcję męską. W lipcu zaś, otworzyła pokaz Givenchy , a we wrześniu po raz pierwszy w życiu wzięła udział w Nowojorskim Tygodniu Mody.

W nadchodzącym sezonie wiosna/lato 2009 będziemy mogli zobaczyć Lakshmi w kampaniach H&M , Max Mary oraz Givenchy . W rankingu najlepszych modelek świata Menon ciągle pnie się do góry. Obecnie znajduje się na 22 miejscu .

Karolina Powęzka

PROFIL

Imię: Lakshmi

Nazwisko: Menon

Data i miejsce urodzenia: 1981,Indie

Kolor włosów: ciemny brąz

Kolor oczu: brąz

Wzrost: 178 cm

Wymiary: 86,5 - 63,5 - 89

Rozmiar: 36

Więcej o: