Modelki: Daria Werbowy

Poznajcie Darię Werbowy - prawdziwą ikonę wśród modelek. Jej miejsce na szczycie jest niezagrożone już od kilku lat. Zgadnijcie, gdzie się urodziła!

Daria Werbowy chodzi po wybiegach we wszystkich stolicach mody, u wszystkich czołowych projektantów. Wśród nich znaleźli się między innymi Prada, Yves Saint-Laurent, Gucci, Givenchy, Versace i Marc Jacobs. O tym, że jest rozchwytywana najlepiej świadczy to, że na swoim koncie ma kilka rekordów związanych z liczbą pokazów, w których wzięła udział. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych top modelek, Daria wcale nie marzyła o takiej karierze.

Urodziła się w 1983 roku w ...Krakowie . Jej rodzice, pochodzący z Ukrainy, trzy lata później przeprowadzili się z małą Darią do Kanady . Choć modelka ma obywatelstwo kanadyjskie, w wywiadach często wspomina o (krótkim) dzieciństwie w Polsce.

W wieku 14 lat Daria mierzyła blisko 180 cm wzrostu i nosiła szpecący aparat korygujący zgryz. Oczywiście uważała się za brzydulę. Ze zdumieniem więc, przyjęła propozycję agencji Susan J. Model & Talent Management, którą prowadziła mama jej szkolnej koleżanki.

Pierwszy sukces przyszedł szybko. Daria wzięła udział w organizowanym w Toronto krajowym konkursie piękności...i oczywiście go wygrała. Wraz z wygraną przyszedł apetyt na więcej. Początkująca modelka postanowiła zmienić agencję. Wybór padł na Elite Models . Szybko jednak okazało się, że dyrektor jej kanadyjskiego odziału odchodzi, a w planach ma założenie własnej agencji. Daria postanowiła pójść za nim. Jednak dopiero po kilku latach, gdy trafiła do słynnej IMG jej kariera rozwinęła się na dobre.

W jej pierwszym sezonie, jesień/zima 2003 , Darię można było oglądać na okładkach francuskiego i włoskiego Vogue'a (i to trzy razy!) oraz w jesiennej kampanii Prady.

Dziś na koncie ma współpracę z największymi markami świata mody (między innymi Lanocme, YSL, Pepe Jeans, Roberto Cavalli, Gucci, Hermes, Valentino, David Yurman, Missoni, Versace, Louis Vuitton i Chanel).

W 2005 roku pobiła rekord: otworzyła aż 12 różnych pokazów! W 2007 i w 2008 magazyn Forbes umieścił ją na 9 miejscu w rankingu najlepiej zarabiających modelek świata. Jej dochody wynoszą 3,8 milinów dolarów rocznie!

Można by pomyśleć - oto kolejna bajka o cudownej przemianie brzydkiego kaczątka w łabędzia, który zabłysnął w świecie mody. Gdyby nie oczy Darii - wielkie, błękitne przenikliwe, od których nie można oderwać wzrok. Nie ma wątpliwości, ta dziewczyna jest na właściwym miejscu.

Przed swoimi 25 urodzinami Daria rozważała porzucenie zawodu modelki. Marzyła o karierze malarki . Myślała nawet o stworzeniu własnej galerii w Toronto. Cale szczęście, że porzuciła te plany i mimo, że na wybiegu ostatni raz widzieliśmy ją na początki 2008 roku podczas pokazu jesiennej kolekcji Versace Daria nadal pozostaje gwiazdą wśród modelek.

Dziś znajduje się na 6 miejscu w rankingu ikon według portalu models.com. Posiada także własną gwiazdę w Kanadyjskiej Alei Sław .

Wybrańcy mogą ją podziwiać w ekskluzywnym kalendarzu Pirelli na 2009 rok.

Magdalena Stroka & Anna Kołakowska

PROFIL

Imię: Daria

Nazwisko: Werbowy

Data i miejsce urodzenia: 19 listopada 1983, Kraków, Polska

Kolor włosów: brązowe

Kolor oczu: niebiesko-zielone

Wzrost: 180 cm

Wymiary: 86 - 61 - 86

Rozmiar: 34

Więcej o: