Modelki: Magdalena Frąckowiak

O jej urodzie nie mówi się, że jest oryginalna, bo Magdalena jest zwyczajnie piękna. A do tego ma głowę na karku. - Za kilka lat chciałabym mieć w kieszeni dyplom architekta. To moje wielkie marzenie. Mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować - wyznaje

Miała 16 lat , gdy mama wysłała jej zdjęcia na konkurs modelek zorganizowany przez agencję Model Plus z Warszawy - wygrała. Polscy agenci szybko wysłali ją na testy do Paryża, które pokazały, że Magda ma potencjał na supermodelkę. Przewidywania paryskich ekspertów sprawdziły się bezbłędnie - dzisiaj piękna Polka pracuje dla najważniejszych stylistów świata i jest w wąskiej elicie najlepiej opłacanych modelek ze Wschodu.

Magdalena Frąckowiak urodziła się w Gdańsku w 1984. Gdy wygrała konkurs warszawskiej agencji modelek była w drugiej klasie liceum. Sukces nie zawrócił jej w głowie, mimo tego, że już w wieku 16 lat została przyjęta do prestiżowej agencji modelek Next , która zasypała ją obietnicami pracy dla najlepszych domów mody na świecie. Magda nie zdecydowała się na pracę na pełen etat, gdyż najważniejsza była dla niej szkoła: na co dzień wiodła więc życie normalnej nastolatki, grzecznie chodziła do liceum, a modelingowi poświęcała się wyłącznie w czasie krótkich przerw, w wakacje i ferie.

Nie marzyła o ekskluzywnych ciuchach i elitarnych imprezach dla vipów, ale o tym by studiować architekturę na dobrym, amerykańskim uniwersytecie.

Jest coraz więcej dziewczyn, które mają po 15, 16 lat i pracują na full time. Liczy się coraz niższy wiek. Nie miałam na to ochoty. Nie czułam, że jest mi to potrzebne do szczęścia. Uważam, że mając 16 lat, nie ma się zielonego pojęcia o życiu, o świecie. W tym wieku człowiek poszukuje własnej tożsamości. Na młode dziewczyny czyha wiele niebezpieczeństw. Sama, daleko od domu, od rodziców, przyjaciół... Szybkie tempo życia, stres i pokusy wielkiego świata mogły mieć negatywny wpływ. Jestem bardzo zadowolona, że nie zaczęłam zbyt wcześnie -mówi w jednym z wywiadów.

W warszawskiej agencji nikt jej do niczego nie zmuszał, choć jasne było, że jako modelka dziewczyna się marnuje. Magda wytrwała. Zdała międzynarodową maturę i rozpoczęła studia na amerykańskim uniwersytecie w Paryżu. Wybrała architekturę . Na życie zarabiała okazjonalnym modelingiem, ale już po roku zdecydowała się na wyjazd do Nowego Jorku i pracę na pełen etat.

Była piękna, wysoka, szczupła, inteligentna i ambitna - świat szybko stanął przed nią otworem. Magdalena była wielkim odkryciem sezonu. W liczbie pokazów prześcignęła wiele znanych twarzy. W sezonie wiosna/lato 2009 wzięła udział w prezentacjach większości najważniejszych domów mody.

Swoją przyszłość Magda widzi w Polsce - u boku ukochanego mężczyzny, dzieci, rodziny i znajomych. I naturalnie z dyplomem architekta w kieszeni.

Anita Kwestorowska

PROFIL

Imię: Magdalena

Nazwisko: Frąckowiak

Data i miejsce urodzenia: 6 października 1984, Gdańsk

Kolor włosów: jasny brąz

Kolor oczu: brązowe

Wzrost: 180,5 cm Wymiary: 84 - 61 - 89

Rozmiar: 36

Więcej o: