Modelki: Karlie Kloss

Karlie Kloss to kolejna modelka o elfiej urodzie. Swoimi klasycznymi rysami i naturalnym dziewczęcym wdziękiem w ekspresowym tempie zdobyła serca projektantów oraz dziennikarzy mody.

Urodziła się w Chicago , ale większość swojego życia spędziła w Missouri. Mając 10 lat zaczęła chodzić na balet. Dziś również każdą wolną chwilę poświęca na taniec oraz jazdę na rowerze z przyjaciółmi. Kiedy odkryła ją agencja Elite , miała zaledwie 13 lat. Wspólnie z matką podjęła decyzję, że z karierą jej się nie spieszy i woli poczekać na odpowiedni moment. W postanowieniu wytrzymała dwa lata.

Karlie doskonale wiedziała, co ją czeka. Decyzję podejmowała miesiącami. Jednak, jak mówi, rozpoczynając karierę zupełnie nie zdawała sobie sprawy, jaki może mieć to na nią wpływ i jak znaną osobą się stanie. Jej karierą w zawodzie modelki od początku kierowali mama i wujek, którzy razem z nią jeżdżą na castingi i mieszkają w hotelach w czasie tygodni mody. Karlie nigdy nie ukrywała swojej pracy przed rówieśnikami czy nauczycielami. Jej najbliższe otoczenie zdało sobie jednak sprawę z jej popularności dopiero w momencie, kiedy ta pojawiła się na okładce "Teen Vogue" .

Obecnie ma 16 lat i właśnie skończyła pierwszą klasę liceum. Swój czas dzieli między naukę i pracę. Szkoła, rodzina, przyjaciele - te trzy słowa występują najczęściej w wypowiedziach Karlie. Dziewczyna sprawia wrażenie bardzo sympatycznej i otwartej na świat, ale nadal całkowicie uzależnionej od najbliższych i niedojrzałej nastolatki. Niespecjalnie zna się też na modzie. Mimo to, fotografowie, styliści i projektanci uwielbiają z nią pracować - Karlie łatwo nawiązuje kontakty, jest bardzo miła i, co nietypowe wśród modelek, nigdy się nie spóźnia.

Cechą rozpoznawczą młodziutkiej modelki jest uwielbiany przez projektantów sposób w jaki chodzi po wybiegu. Karlie porusza się stosunkowo powoli. Jej śmiertelnie poważny wzrok skierowany jest przed siebie. Ten charakterystyczny chód można uwielbiać, ale może on także denerwować, a nawet śmieszyć. W zeszłym roku miał miejsce niemiły incydent. Podczas pokazu marki Jill Stuart, w którym brała udział Karlie, na widowni siedziała supermodelka Tyra Banks , która widząc dziewczynę chodzącą jak zombie, zaczęła ją naśladować, rozśmieszając swoich znajomych siedzących obok. Zachowanie Banks spotkało się z silną krytyką środowiska, tym bardziej, że jej gwiazda już dawno przygasła, natomiast Kloss wzięła w trakcie nowojorskiego Tygodnia Mody udział aż w 31 pokazach.

W życiu młodziutkiej Amerykanki wydarzyły się jeszcze dwie nieprzyjemne sytuacje. Najpierw świat obiegła plotka , jakoby Karlie mała cierpieć na anoreksję i została skierowana na rehabilitację. Wiadomość okazała się być zmyślona przez matkę jednej z modelek, z którą Kloss konkurowała o pracę. Z niewyjaśnionych przyczyn w tym samym czasie Karlie zmieniła agencję z Elite na NEXT . Między agencjami powstał spór, który zakończył się procesem o podkupienie Karlie.

Karlie Kloss obecna jest na wybiegach od trzech sezonów. Dość szybko zauważono, że wpisuje się w trend eterycznych, dziewczęcych modelek, takich jak Kasia Struss czy Irina Kulikova . Podobnie jak w ich przypadku, częściej możemy ją podziwiać na wybiegu niż w sesjach, reklamach, czy na okładkach magazynów. Tylko w sezonie jesień/zima 2008 wzięła udział w 64 pokazach. Otworzyła pokazy m.in. Caroliny Herrery, Marni czy Pucci. Dzięki temu stała się numerem jeden w rankingach najpopularniejszych modelek według "V" i "New York Magazine". Została także uznana za jedną z najlepiej zapowiadających się nowych twarzy przez internetowy magazyn style.com.

W tym sezonie Karlie została twarzą Dolce & Gabbana . Mogliśmy ją także podziwiać podczas paryskich pokazów Haute Couture (Givenchy, Jean Paul Gaultier, Valentino). Obecnie natomiast przebywa w Nowym Jorku, gdzie podczas tygodnia mody znów pracuje dla największych projektantów. Tak samo będzie w Paryżu i Mediolanie.

Karlie zajmuje 26 miejsce w rankingu top modelek według portalu models.com.

PROFIL

Imię: Karlie

Nazwisko: Kloss

Data i miejsce urodzenia: 2 sierpnia 1992, St. Louis, Missouri, USA

Kolor włosów: ciemny blond Kolor oczu: piwne

Wzrost: 180 cm Wymiary: 81 - 58,5 - 86,5

Rozmiar: 34

Więcej o: