Pożegnaj rajstopy!

Ile razy narzekałaś na rajstopy, które rolują się w talii albo ich krok spada w okolice kolan? Skończ z tym i przerzuć się na pończochy.

Pończochy są doskonałą alternatywą dla dziewczyn, które chcą nosić spódnice i sukienki, ale nie czują się komfortowo w rajstopach. Niewygoda rajstop ma swoją przyczynę w ograniczonej rozmiarówce oraz w tym, że rajstopy są szyte według jednego wzoru , a wiadomo nie do dziś, że każda kobieta ma inną budowę ciała.

Pończochy samonośne mają podszyte taśmy silikonowe do wewnętrznej strony manszety . Do ich noszenia nie potrzebujemy pasa do pończoch. Minusem pończoch samonośnych jest ryzyko wystąpienia alergii na silikon. Pończoch samonośnych nie założymy wiosną lub latem, ponieważ mogłyby uciskać nogę. Pończochy samonośne polecam szczupłym dziewczynom, ponieważ w przypadku okrąglejszych kształtów górna część pończochy będzie się wbijać tworząc nieestetyczną fałdkę.

Pończochy samonośne Zebra

Pończochy do pasa cieszą się mniejszą popularnością niż pończochy samonośne, chociaż w ostatnich latach obserwuje się wzrost sprzedaży. W przypadku tych pończoch, jak sama nazwa mówi, jest konieczny pas. Polecam pasy, które mają więcej niż 4 podwiązki oraz takie, które posiadają metalowe zapięcia (tzw. żabki ). Pończochy do pasa mogą być zrobione z lycry , nylonu lub jedwabiu . Plusem tych pończoch jest rozbudowana rozmiarówka, w której znajdą coś dla siebie kobiety mierzące ponad 180cm wzrostu oraz te, które mają bardziej okrągłe kształty.

Pończochy do pasa Gio

Wybór rozmiaru pończoch może wydawać się skomplikowany, ale to raczej wynika z braku dobrej oferty pończoszanych firm. W przypadku pończoch samonośnych najważniejszy jest obwód uda (mierzony w najszerszym miejscu), natomiast gdy chodzi o pończochy do pasa bierzemy pod uwagę wzrost oraz wagę . Obowiązkiem jest czytanie tabeli rozmiarowej na opakowaniu pończoch, inaczej łatwo o pomyłkę.

Doris

Pończochy nie oznaczają tylko braku zrolowanej talii rajstop lub ich kroku w okolicy kolan. W porównaniu do rajstop świetnie też maskują niedoskonałości kobiecych nóg, a także są pięknym elementem bielizny. Jeżeli założysz Po raz pierwszy pończochy, zechcesz wyrzucić wszystkie rajstopy raz na zawsze. Spróbuj!

Paulina Szestowicka

Paulina jest założycielką forum o pończochach

Zobacz także:

Pisz na Luli i promuj swój talent!

Seksowna bielizna Cleo Panache

Czytaj w Znam.to: Fridge by yDe 1.4 Eye Cream - same zalety, żadnych wad?

Więcej o: