Krawiec pierwszej damy

Jego kariera nabrała ekspresowego tempa za sprawą kreacji pierwszej damy USA. Gdy świat zobaczył suknię, którą Michelle Obama wybrała na bal inauguracyjny, wszyscy zadawali sobie jedno pytanie: kim jest Jason Wu?

Michelle Obama pojawiła się tamtego wieczoru w wyszywanej kryształami białej sukni na jedno ramię. Wyglądała jak gwiazda kina, a Jason Wu w mgnieniu oka z anonimowego projektanta stał się bohaterem mediów. Sam twierdzi, iż o tym, że żona nowego prezydenta USA wybrała jego kreację dowiedział się dopiero z transmisji telewizyjnej.

Jednak styl Michelle już wcześniej łączono z nazwiskiem młodego projektanta. Podczas wywiadu telewizyjnego u Barbary Walters, przyszła (wówczas) pierwsza dama pojawiła się w ręcznie wyszywanej jedwabnej sukni z kolekcji Wu. To zaledwie jeden przykład ich współpracy. W marcu Michelle pojawiła się na okładce amerykańskiego wydania Vogue'a . I tym razem również wybrała projekt Wu.

Kim jest projektant, któremu zaufała pierwsza dama USA?

Jason Wu urodził się 26 lat temu na Tajwanie . W wieku 9 lat przeniósł się do kanadyjskiego Vancouver. Początkowo studiował rzeźbę w Tokio i Paryżu. Edukację kontynuował w nowojorskiej Parsons The New School of Design . Po studiach na praktyki przyjął go sam Narciso Rodriguez.

Wu wyspecjalizował się w dosyć osobliwym segmencie mody - ubraniach dla lalek. Już jako 17-latek został zatrudniony przez Toys Inc ., gdzie szybko został dyrektorem kreatywnym. Dzięki pomysłowości młodego artysty firma zaczęła tworzyć luksusowe lalki dla kolekcjonerów. W 2006 roku Wu spełnił swoje kolejne marzenie - stworzył linię dla kobiet The Jason Wu Collection .

Tym samym Jason Wu dołączył do dwójki innych młodych projektantów, którym wróży się świetlaną przyszłość - Richarda Chai i Alexandra Wanga . Wszyscy trzej pochodzą z Azji i są pewnymi kandydatami na następców Yoshi Yamamoto, Very Wang i Anny Sui.

Andrzej Grabarczuk

Więcej zdjęć z pokazu wiosennej kolekcji Jasona Wu znajdziecie w galerii !

Zobacz także:

Modna pierwsza dama

Czytaj także w Znam.to: Bardzo wydajne i bardzo skuteczne korektory Sephory

Więcej o: