Jaki jest styl boho?

Surferowski luz... Hippisowskie barwy... Nietuzinkowość bohemy. Czy cokolwiek może łączyć te trzy zdawałoby się kompletnie różne elementy? Otóż tak. Mówi się o nim boho. Jest stylem w modzie, który podbił serca osób niekonwencjonalnych, wolnych, otwartych na modę, nieograniczonych dress-codem.

Nazwa boho pochodzi od bohemy - środowiska cyganerii artystycznej, którego członkowie bawią się i tworzą oraz okazują swoją pogardę dla wszelkich konwenansów i układów. Samo słowo "bohema" jest pochodzenia francuskiego i oznacza dokładnie "cyganerię" .

Czym właściwie charakteryzuje się styl boho ?

Jego podstawowymi elementami są: - długie, luźne spódnice, - futrzane kamizelki, - dżinsowe kurtki, - kolorowe tuniki, - szerokie paski, - duże torby, - naszyjniki w dużych ilościach.

Oto co projektanci mody proponują na sezon wiosna/lato 2009 , mając na uwadze boho-chic:

Niewątpliwy wpływ na popularność stylu mają dwie brytyjskie ikony mody: Sienna Miller i Kate Moss. Sienna Miller to kobieta, której kreacje zachwycają oryginalnością, świeżością i nieprzeciętnością. Nikt tak jak ona nie potrafi łączyć stylu glamour i vintage . W jej wydaniu każda kreacja powala, jest unikatowa i co tu dużo mówić, aktorkę trzeba docenić za pomysłowość.

No i Kate Moss - w latach 90. muza Calvina Kleina , którą projektant umieścił w swojej słynnej kampanii bielizny obok Marka Wahlberga. Modelka, o której wciąż jest głośno. Kontrowersyjna i jedyna w swoim rodzaju. Projektuje dla Topshopu . Fenomen w modowej branży.

W sukni ozdobionej kryształami pozuje Kate Moss.W sukni ozdobionej kryształami pozuje Kate Moss. Kate Moss/Fot. NATHAN STRANGE/AP

Obie bawią się modą. Nie są jej ofiarami . Wybierają dla siebie co najlepsze i nigdy się nie mylą. Właśnie to czyni je wyjątkowymi ikonami boho-chicu .

Bohovictim

Zobacz także:

Rachel Zoe - wyjątkowa stylistka gwiazd

Pisz na Luli i promuj swój talent!

Czytaj także w Znam.to: Opalenizna - delikatna i trwała

Więcej o: