Fashionistka Zoe

Córka Lenny'ego Kravitza nie dba o to, by rzeczy do siebie pasowały. Jest mistrzynią miszmaszu, który wyróżnia ją z tłumu rówieśniczek.

Zagrała w filmach "The brave one", "No reservations", "Birds on America" i "Assassination of a High School President". Wystąpiła w teledysku Jay-Z "I know". Razem z innymi gwiazdami śpiewała "We are the ones" dla Baracka Obamy. Miała sesje do Teen Vouge, Nylon Magazine, Elle i French Jalouse. Talenty zapewne odziedziczyła po rodzicach. Urodzona 1 grudnia 1988 roku Zoë Isabella Kravitz jest córką piosenkarza Lennego Kravitza i aktorki Lisy Bonet.

Niektórzy modę mają we krwi, a ona jest tego najlepszym przykładem. Cygański styl mamy i rockowy taty miały duży wpływ na jej sposób ubierania się.

Kiedy byłam młodsza tata często zawstydzał mnie tym, jak był ubrany. Teraz czasem też noszę szalone stroje - mówi Zoë.

Jej ikonami stylu są Carrie Bradshaw i Jimi Hendrix . Można więc spodziewać nietypowych połączeń. Młodziutka Zoë idealnie komponuje wygodny, nieco bałaganiarski luz z ulicznym szykiem. Została okrzyknięta następczynią Mary Kate Olsen i godnie bierze udział w stylowej rywalizacji. Nie jest ani dzieckiem kwiatem, ani reprezentantką stylu boho. Jej sposób ubierania się nie może też zostać określony jako typowo rockowy. O samej sobie mówi "vintage girl" . Przyznaje, że ubrania kupuje na pchlim targu. Podobnie jak u bliźniaczek Olsen, podstawą wyglądu Zoë są warstwy. Im więcej tym lepiej. Nie może też zabraknąć dodatków.

Zoë nosi kapelusze, berety, ozdobne opaski, a także biżuterię. Czasem zakłada kolorowe pierścionki na każdy palec jednej ręki, by drugą dłoń ozdobić jednym dużym pierścieniem. Jej wizerunek dopełniają nietuzinkowe buty, zwykle na płaskiej podeszwie.

Czasami zakładam obcasy, ale zawsze kończę zmieniając buty na płaskie - mówi.

Jej styl jest żywo komentowany. Niedawno wywołała skandal zakładając delikatną bluzkę, która została uznana za zbyt odważną, zwłaszcza w połączeniu z delikatnym koronkowym, prześwitującym stanikiem i intensywnym światłem fleszy.

Najwięcej niepochlebnych opinii Zoë wywoływała jednak krótką, postrzępioną fryzurką. Złośliwi ostro ją skrytykowali. Zwolennicy natomiast uznali, że idealnie do niej pasuje.

Ci drudzy cenią ją przede wszystkim za to, że jest sobą. Panna Kravitz pokazuje, że nie trzeba tłumić swojej osobowości, by wyglądać zachwycająco.

Fashionistka Zoë staje się coraz bardziej popularna. Razem z Lorraine Nicholson reklamowała Teen Vouge w projekcie Point of Passion. Udziela wywiadów, wzięła udział w sesji do amerykańskiego Vouge'a, a w kwietniowej, rosyjskiej edycji magazynu wykorzystano prywatne zdjęcie zrobione przez jej dumnego tatę. Obserwujcie ją, bo jej styl to zdrowa dawka niekonwencjonalnych inspiracji. Mieszając indie z szykiem w rockowy sposób panna Kravitz pokazuje, że odwaga popłaca. Świat byłby zbyt nudny, gdyby wszyscy brali modę na poważnie.

Karolina Lewczuk

Czytaj także w Znam.to: Formacje, deformacje i palpitacje włosów

Więcej o: