Piżama niejedno ma imię

Według duetu Dolce & Gabbana wiosnę 2009 przywitać powinnyśmy w......piżamie. Strój, który jeszcze niedawno zarezerwowany był wyłącznie do sypialni, nabrał nowego charakteru!

To propozycja skierowana do najodważniejszych. Jeżeli nie boisz się eksperymentów w tym sezonie piżama może spokojnie stać się alternatywą dla szykownej sukni czy garnituru.

Wersja wieczorowa wykonana jest najczęściej z jedwabiu lub satyny. Wybór fasonów jest szeroki. Piżama może być zapinana na guziki, przypominać elegancki szlafrok lub tradycyjną koszulę nocną.

Jakie dodatki będą pasować do tej "sypialnianej" kreacji? Pidżama kojarzy się głównie z papilotami i wałkami do włosów - te akcesoria jednak odpadają. Lepiej zdecydować się na mocny makijaż, efektowną biżuterię i fular. Przede wszystkim jednak nie można zapomnieć o wysokich obcasach i torebce wieczorowej. To one odróżniają kreację od tradycyjnej piżamy.

Jeżeli jesteś ciekawa, jak z motywem piżamy poradzili sobie wielcy kreatorzy mody, zobacz kolekcje Dolce & Gabbana . To właśnie duet z Mediolanu w największym stopniu przyczynił się do popularyzacji tego dziwnego trendu.

Dotychczas wśród osób publicznych tylko Hugh Hefner , twórca Playboya, nie rozstawał się ze swoim szlafrokiem. W ostatnim czasie jednak, wśród clebrities przybyło jego naśladowców. Na jednej z gali furorę zrobiła Jessica Alba ubrana w pidżamę w grochy, oczywiście z kolekcji Dolce & Gabbana.

Mamy spore wątpliwości co do tego, czy polskie salony poddadzą się piżamowemu szałowi. To może być jeden z tych trendów, który nigdy nie wyjdzie poza katalogi mody.

Andrzej Grabarczuk

Więcej zdjęć z pokazu Dolce & Gabbana znajdziecie w galerii!

Więcej o: