Oczy podkreślone eyelinerem

Dowiedz się, jak za pomocą czarnej kreski "zagęścić" rzęsy i powiększyć oko. Dzięki naszym wskazówkom uda Ci się wykonać ją bezbłędnie.

Niewprawnych możemy uspokoić: aplikowanie eyelinera nie wymaga mistrzowskich umiejętności , ani też nie jest nadzwyczaj trudnym wyzwaniem. Działa w tym przypadku prosta reguła: praktyka czyni mistrza. Sposób aplikacji eyelinera

- Nakładaj eyeliner na powiekę pokrytą wcześniej podkładem . Dzięki temu pędzelek nie będzie się ślizgał, a makijaż stanie się znacznie bardziej trwały .

- W celu uzyskania regularnej linii, zacznij od narysowania kilku malutkich kropeczek u nasady rzęs i połącz je. W ten sposób znacznie łatwiej będzie Ci osiągnąć zamierzony efekt.

- Podczas nakładania eyelinera miej oczy lekko przymknięte , aby zapobiec drganiu powieki.

- Na początek wybieraj eyelinery w kałamarzu - z krótką, sztywną końcówką. Eyelinery w pędzelku (miękkie zakończenie) wymagają dość wprawnej ręki przy nakładaniu.

- Staraj się narysować jak najcieńszą kreskę (możesz ją potem pogrubić, ale odwrotnie byłoby trudniej). Wówczas uda Ci się osiągnąć efekt optycznego zagęszczenia rzęs i "otwarcia" oka.

Zbyt szeroka kreska - może wyglądać nienaturalnie i przesadnie. Jednak wszystko zależy od typu urody i okazji. Są osoby, które korzystnie prezentują się z makijażem oka w stylu lat. 60.

- Jeśli efekt okaże się zbyt intensywny, możesz bardzo delikatnie rozetrzeć kreskę za pomocą patyczka higienicznego

I gotowe!

alat

Zobacz też:

Prosta metoda na piękne brwi i rzęsy

Więcej o: