Proste rozwiązanie

Zjawisko to trudno nazwać trendem, a to dlatego, że nosi w sobie wiele kierunków. Ma jednak jeden punkt wspólny: wygodę. A tej trudno się oprzeć, zwłaszcza w takim wydaniu.

To pozorny minimalizm , w którym znajdziemy dyskretne zdobienia, asymetrię, draperie i niezwykłą lekkość formy. Upodobali go sobie zwłaszcza młodzi projektanci, którzy na modę spoglądają świeżym okiem i wydają się dostosowywać ją do naszych potrzeb. Przyjazne dla sylwetki, łatwe w noszeniu, o swobodnym charakterze - ubrania te nie mają w sobie nic zbędnego, przy czym same szybko stają się niezbędne w naszej garderobie. Gdy raz spróbujemy, nie będziemy chciały nosić nic innego.

To elementy, które w iście magiczny sposób, jak kameleon potrafią dostosować się do sytuacji. Wzbogacone szlachetnymi dodatkami nabiorą elegancji, a w towarzystwie wygodnych butów i niedbałej fryzury wprowadzą leniwy klimat. Lato w mieście to wymarzone warunki, by je wypróbować.

Do pracy lekka sukienka w stylu propozycji Stefano Pilatiego dla YSL , na wieczór minimalistyczna wariacja na temat Jil Sander albo Donny Karan.

Lekko sportowe projekty Alexandra Wanga ujęły największe wielbicielki mody, więc młody projektant chcąc nie chcąc wyznacza nowe ścieżki. Dżersej zarezerwowany dla dresowych spodni został odczarowany już jakiś czas temu (można było to zauważyć np. w zeszłorocznej kolekcji YSL), co Wang umiejętnie wykorzystał. Miękka asymetryczna forma, łączenie ze szlachetnymi tkaninami i stonowane kolory to jego znaki rozpoznawcze i mocne karty w aktualnym sezonie.

Wakacyjny charakter to domena kolekcji, jaką na lato zaprezentował Dries van Noten . Mała czarna w jego wydaniu to niezobowiązująca koszulowa sukienka o łagodnym kroju z nonszalancko podwiniętymi rękawami połączona z czarnym turbanem i złotymi zdobieniami. Jak to możliwe, że złoto nie zdominowało tej kreacji? Jest po prostu tak niepozorna, że bez obaw można pozwolić sobie na dużą biżuterię.

I o to właśnie chodzi. W takich ubraniach będziemy czuć się lekko i swobodnie. Nie krępują ruchów, pięknie się układają i nie wymagają szczególnej uwagi (ani opieki - bardzo często wykonane są z tkanin, które nie potrzebują prasowania!). A co najciekawsze, w stu procentach potwierdzają zasadę, że to nie szata zdobi człowieka.

Choć nie można im odmówić uroku..

Harel

Więcej o: