Do ślubu w pończochach?

Nogi panny młodej zaprowadzą ją do samego ołtarza, warto więc aby zadbała o ich piękny wygląd w ten wyjątkowy dzień.

Zacznę optymistycznym stwierdzeniem, że biały kolor to jeden z "trzech muszkieterów" branży pończoszanej (innymi są naturalny i czarny). Kiedy jednak dokładniej przyjrzymy się ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych, może nas spotkać rozczarowanie. Mam nadzieję, że mój raport oszczędzi przyszłym mężatkom czasu na poszukiwaniach doskonałych pończoch.

Wiodąca prym na polskim rynku firma Gatta w najnowszej kolekcji nie posiada ani jednego modelu pończoch w bieli. Szeroko dostępna w sklepach Veneziana posiada 4 modele pończoch: 3 samonośne i 1 do pasa. Bezpiecznym wyborem będą gładkie , jednobarwne białe pończochy. Modele w kwiaty będą się jedynie nadawały do sukni, która będzie zasłaniała całkowicie nogi panny młodej - w innym wypadku istnieje ryzyko osiągnięcia kiczowatego wyglądu.

Moimi osobistymi faworytami są pończochy marki Bebaroque , ponieważ ozdobne aplikacje na pończochach są w odcieniach pudrowych lub ciekawie umiejscowione. Imitacja haftu wokół kolana na pewno nie będzie widoczna spod sukienki, natomiast model ze szwem jest jedną z moich ulubionych wariacji na temat klasyki .

Poza pięknym wyglądem, pończochy powinny też być wygodne (w końcu panna młoda przetańczy całą noc). Pończochy samonośne powinny mieć 3 paski silikonowe o odpowiedniej szerokości, aby nie zsuwały się z nogi. Na wszelki wypadek dobrze jest mieć specjalny klej do silikonu, który powoduje większą przyczepność pasków do uda (ale może uczulać). Odradzam pończochy samonośne paniom, które narzekają na zaburzenia krążenia. Jeżeli natomiast decydujemy się na pończochy do pasa , sprawdźmy czy pas ma 6 dobrze trzymających podwiązek z metalowymi regulatorami i żabkami ( ABC pasa do pończoch ). Pończochy do pasa będą doskonałą alternatywą dla pań o wrażliwej skórze (silikon).

Pończochy są bardziej praktyczne od rajstop, które najczęściej trzeba kilkukrotnie poprawiać w ciągu dnia. W rajstopach może być zbyt gorąco . Przebieranie się w inną parę rajstop, kiedy "pójdzie oczko" będzie o wiele bardziej skomplikowane niż zmiana pończoch. Jeżeli te argumenty nie przekonują do wyboru pończoch, to może zadecydują o tym walory wizualne ?

Paulina Szestowicka

Czytaj w Znam.to: Klasyczny samoopalacz w przebraniu kremu na dzień

Więcej o: