Daisy Lowe ikoną mody

Daisy Lowe jest jedną z "it girls" i jak twierdzi, nie rozumie czemu. Wszyscy klasyfikują jej styl jako rockowy szyk, a sama o sobie mówi "brudna wróżka". Swoim sposobem ubierania się przyciągnęła uwagę świata mody.

Daisy Rebecca Lowe jest 20 letnią córką Pearl Lowe i Gavina Rossdale'a . Przyjaźni się z Agyness Deyn , Alice Dellal , Pixie Geldof i Sadie Frost . Jest bardzo dojrzała jak na swój wiek i z dystansem podchodzi do całego szumu wokół jej rodziny - ustalania ojcostwa, czy uzależnienia mamy.

Musisz poradzić sobie z tym. Nie ma powodu, by płakać w toalecie." mówi.

Modelką jest od drugiego roku życia. W wieku 15 lat została wypatrzona przez scouta (osoba zajmująca się wyszukiwaniem nowych twarzy) w Camden Town i podpisała kontrakt z agencją Select. Jej dorobek jest dość imponujący, obejmuje sesje w takich magazynach jak: Elle, GQ, Vouge, Marie Claire, In Style, Nylon, Tatler, Teen Vouge, Paradis, Dirty Glam, Jalouse, Grazia, Interview. Do głośniejszych należą: pierwsza sesja dla Agent Provocateur , zdjęcie na okładce włoskiego Vogue'a zrobione przez Stevena Kleina oraz okładka i-D, na której pozuje nago wraz ze swoim chłopakiem Will'em Blondelle. Daisy pojawiła się też w katalogu Urban Outfitter, w drukowanych reklamach French Connection, Converse oraz na wybiegu m.in. Vivienne Westwood Red Label, Burberry. W 2008 roku powróciła do współpracy z Agent Provocateur, a w 2009 wzięła udział w sesji reklamowej Pringle of Scotland, DKNY i została twarzą Marc by Marc Jacobs .

Daisy Lowe Pringle of Scotland campaignDaisy Lowe Pringle of Scotland campaign Daisy Lowe Pringle of Scotland campaign fot. www.pringlescotland.com

Wielu internautów twierdzi, że Daisy została modelką tylko ze względu na to, kim są jej rodzice, a nie na swoje predyspozycje. Jej wysoki wzrost idzie bowiem w parze z okrągłymi kształtami . Nie jest typową "anorektyczką pięknością", ale nie daje się zwariować obsesji chudości. Mówi: "Kształtne dziewczyny są najseksowniejsze. Jeśli ubrania byłyby konstruowane dla zaokrąglonych kobiet, które są większością populacji, to po pierwsze: ludzie wyglądaliby lepiej, po drugie: projektanci sprzedawaliby więcej ubrań, i trzecie: nie musieliby zatrudniać chudych, anorektycznych modelek." Odmawia brania udziału w pogoni za szczupłą sylwetką i uzależnieniu od siłowni.

Nie mówię, że chcę by wszystkie modelki były zaokrąglone. Chodzi o zdrowe ciało i akceptację różnorodności kobiecych kształtów. Nie musimy wyglądać tak samo, ale moda musi się zmienić. Cała populacja nie jest numerem 0."

Dlatego Daisy nie chodzi na castingi do pokazów, bo wie, że nie zmieści się w żadne z ubrań. Jej była agentka powiedziała, że wrodzone poczucie stylu Daisy i jej zdrowe kształty wytyczają nową klasę seksapilu.

Daisy Lowe Vivienne Westwood  spring summer 2009Daisy Lowe Vivienne Westwood spring summer 2009 Daisy Lowe fot. EAST NEWS / Zeppelin

Właśnie dzięki jej zdroworozsądkowemu podejściu do wyglądu Agent Provocateur odnowił z nią kontrakt. Daisy znowu będzie odsłaniać ciało, chociaż jej mama radzi, by przestała robić rozbierane zdjęcia. Panna Lowe jednak uważa, że kobieca sylwetka jest piękną rzeczą, a nie czymś czego się trzeba wstydzić. "Lubię rozbieranie się. To sprawia, że czuję się, jakbym miała 2 lata. To jest zdecydowanie uwalniające."

Szczerze nie miałam tak inspirującej czy unikalnej modelki od czasów Sienny Miller" powiedziała, jej była agentka z agencji Select. "Moda to biznes sprzedawania ubrań, a Daisy robi to lepiej niż ktokolwiek z jej pokolenia."

20-latka swój własny styl opisuje: "czarnoksiężnik z Oz spotyka Sex Pistols". Lubi mieszać suknie vintage, z egzotyczną, tybetańską biżuterią, kwiatami, opaskami i innymi dodatkami. Największy wpływ na jej styl ubierania miała jej mama, której podkradała ubrania oraz stylizacje z filmów "Barbarella" , "Valley of the Dolls" i jej ulubionego "True Romance" . Ze współczesnych ikon najbardziej lubi Lily Allen i Siennę Miller . "Podziwiam je - jednak nie staram się ubierać jak one."

Daisy Lowe fot. Dave Hogan/East NewsDaisy Lowe fot. Dave Hogan/East News Daisy Lowe fot. Dave Hogan/East News

Słodka twarz i luźny styl bycia sprawiają, że szybko zyskuje sympatię otoczenia. Mówi, że nienawidzi terminu "it girl" , bo przywodzi jej na myśl osoby uprzywilejowane, które wszystko mają podane, a ona pracuje na siebie od 17 roku życia. To właśnie dojrzałość najbardziej ją wyróżnia spośród dzieci znanych rodziców, dzięki czemu nie tylko dobrze wygląda, ale ma też coś mądrego do powiedzenia.

Karolina Lewczuk

Więcej o: