Wszystko w paski

O ile jesień zwykle należy do kratki, to latem królują paski. Zarówno marynarskie jak i grunge'owe, krzykliwe i dyskretne, wszystkie idealnie potrafią się wpasować w naszą letnią garderobę.

Mistrzynią pasiastych motywów od lat pozostaje Sonia Rykiel . Jej projekty stanowią uosobienie paryskiego szyku. Kolorowy top w połączeniu z szerokimi spodniami i beretem przywołuje na myśl bohaterki zdjęć Henriego Cartier-Bressona . Z kolei Jean Paul Gaultier wylansował paski marynarskie, które zdają się nigdy nie wychodzić z mody, choć sam projektant w obecnym sezonie z ulubionego motywu nie skorzystał. Skorzystali za to Domenico Dolce i Stefano Gabbana .

Projekt: Sonia Rykiel Projekt: Sonia Rykiel  Sonia Rykiel fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Marynarskie wpływy to dopiero początek całej pasiastej symfonii, jaką zgotowali kreatorzy. Nieco zamieszania wprowadzają w etniczne projekty Marca Jacobsa , zarówno dla domu mody Louis Vuitton , jak i w jego głównej kolekcji. Zestawia on najbardziej kontrastujące kolory, operując sporymi jak na paski powierzchniami, bywa że nierównomiernymi.

Consuelo Castigiolni i Vivienne Westwood podążają w stronę retro, proponując na przykład topy w drobniutkie paski w wielu kolorach.

Projekt: Michael KorsProjekt: Michael Kors Michael Kors fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Proste bawełniane sukienki, które idealnie nadają się na lato można było znaleźć w kolekcjach Petera Jensena , Y3 czy Michaela Korsa . W zależności od dodatków nabierają sportowego lub koktajlowego charakteru. Jeśli chodzi o sport, potencjał szaro białych dresowych pasków okrył Giorgio Armani i do szarych oficjalnych elementów dodał typowo sportowe bluzy, które delikatnie przełamują biurowy klimat. Sport w wersji pastelowej to Lacoste . Tym razem zielony krokodyl umiejscowił się na pionowych paskach w delikatnych odcieniach beżu.

Projekt: Peter SomProjekt: Peter Som Peter Som fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Ze zdecydowanie bardziej zwiewnymi wersjami mamy do czynienia w kolekcjach Jaeger London , Petera Soma i Tommy'ego Hilfigera . Co najbardziej zaskakujące, koszul w paski jest niewiele. Koszulowy wzór chętniej wykorzystywany jest na spódnicach ( Bottega Veneta ) albo sukienkach właśnie. Im delikatniejszy materiał, tym lepiej.

Ubranie w paski zawsze będzie dominujące , więc reszta stroju nie powinna się zbyt wyróżniać. Na wybiegach pojawiło się wprawdzie nieco propozycji łączenia pasiastych motywów, ale jest to dość ryzykowny grunt . Lepiej trzymać się jednej, ale za to ulubionej rzeczy.

A Wy macie już swoje pasiaste typy na lato?

Harel

Czytaj w Znam.to: Puder Inglota - aksamit w puderniczce

Więcej o: