Makijaż permanentny ust

Przedstawiamy sposób na permanentnie piękne usta o idealnym konturze, który nie spływa i nie wymaga poprawek. Makijaż permanentny ust - poznaj jego zalety.

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzaniu barwnika w głąb naskórka za pomocą specjalnej, wibrującej igły. Można w ten sposób zaznaczyć kontur ust lub nadać całym wargom bardziej intensywną barwę (możliwe jest stopniowanie odcienia).

Kolor stopniowo blednie, gdyż dochodzi do jego zanikania wraz z naturalnym procesem złuszczania naskórka. Trwałość takiego makijażu jest sprawą indywidualną, zwykle utrzymuje się 2 do 5 lat.

Dzięki wykonaniu makijażu permanentnego, usta na saunie, basenie, po przebudzeniu i podczas jedzenia wyglądają estetycznie. Narysowany kontur powinien wyglądać naturalnie (nie może się drastycznie odznaczać). Dlatego ważny jest odpowiedni dobór odcienia (zbliżonego do naturalnej barwy warg). Zabieg jak i analizę kolorystyczną powinna wykonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami - licencją lingeristki.

Podstawową zasadą makijażu permanentnego jest naturalność. Ma on za zadanie podkreślić urodę, a nie umalować.

Makijaż permanentny ust. Jak wygląda zabieg?

W gabinecie, przez rozpoczęciem zabiegu, dobierany jest odpowiedni kolor barwnika i oraz ustala się oczekiwany kształt warg. Potem usta pokrywane są maścią znieczulającą. Następnie specjalną igłą i farbą rysowany jest kontur ust.

Makijaż permanentny ust. Czy zabieg jest bolesny?

Poniekąd tak, ponieważ usta są bardzo unerwione, a przez to wrażliwe na ból. Jednak maść znieczulająca, aplikowana przed zabiegiem, niweluje jego odczuwanie bólu.

Zobacz wideo

Informacje dodatkowe

Przez trzy dni przed i trzy dni po wykonaniu zabiegu, powinno się przyjmować lek przeciwwirusowy, który ma zapobiec powstaniu opryszczki.

Ponadto, po zabiegu skóra będzie ulegała delikatnemu złuszczaniu, dlatego przez dwa tygodnie należy smarować usta wazeliną, aby utrzymać ich nawilżenie.

Warto pamiętać, że po wykonaniu zabiegu co najmniej przez dwa tygodnie nie wolno się opalać (solarium, słońce).

Makijaż permanentny ust. Koszt zabiegu

Wykonanie kontury ust kosztuje ok. 500 zł, zaś ten sam zabieg wraz z cieniowaniem - ok. 700 zł.

alat

To także może cię zainteresować:

9 błędów, których należy unikać w makijażu

Stworzenie ust idealnych? To możliwe!

Sztuczki wizażystów. Poznajcie kilka cennych porad!

Więcej o: