Gucci kolekcja na jesień 2009 - GALERIA!

Najnowsza kolekcja Fridy Giannini na jesień/zimę 2009/2010 spotkała się z duża krytyką. Przeciwnicy projektantki twierdzą, że jej projekty nie mają nic wspólnego z luksusem.

Pisaliśmy już o tym, że jesienna kolekcja marki Gucci została porównana do Bebe. Christina Binkley z zastanawiała się na łamach The Wall Street Journal dla kogo Frida projektuje. Kim jest kobieta Gucci? Stwierdza, że włoszka odkrywa nową, zaskakującą osobowość co sezon. Nie korzysta z inspiracji z poprzedniego sezonu, a jej nowa kolekcja jest zawsze zupełnie odmienna od tego, co pokazała wcześniej.

W poprzednim sezonie, zwiedzała świat z dzieckiem-kwiatem. W tym sezonie, trzęsie się w swoich cekinowych legginsach i błyszczącej tunice w Studio 54." powiedziała Christina Binkley.

Kolekcja jest klubowa i błyszcząca . Kimonowe bluzki, wąskie, drapowane sukienki z opalizującej siatki połączone są z wąskimi spodniami lub skórzanymi legginsami . Nogi są dodatkowo wydłużone i wysmuklone przez wysokie obcasy. Głównym kolorem kolekcji jest czerń , mieniąca się wieloma barwami. Pojawiają się też szarości, srebro, prawie czarny granat, indygo, niebieski, zieleń, fiolet, śliwka i bordo. Błysk zapewnia połączenie różnorodnych materiałów: od błyszczącego jedwabiu, przez żakard, tkaniny zdobione cekinami, czy cętki.

Pokaz otworzyła Anja Rubik ! Na wybiegu pojawiły się też Kasia Struss , Anna Maria Jagodzińska i JAC , czyli Monika Jagaciak .

Zobacz kolekcję Gucci na jesień/zimę 2009/2010 - GALERIA!

Więcej o: