Rozebrany czerwiec

Na początku lata zaczynamy pokazywać więcej ciała, naturalne jest więc, że w magazynach pojawi się więcej nagości. Jednak w tym roku mamy jej zdecydowanie zbyt wiele.

Tegoroczny czerwiec okazał się miesiącem nagości. Co ciekawe, tym razem to nie celebrytki rozebrały się w pismach dla panów, a profesjonalne modelki w magazynach z wyższej półki. Przeciwnicy zjawiska twierdzą, że seks zawsze się sprzedaje, a w czasach kryzysu wszystkie chwyty, nawet najbardziej prymitywne, są dozwolone. Zwolennicy podkreślają, że przecież nie chodzi o duży biust i kształtną pupę, ale celebrowanie piękna ludzkiego ciała .

Vogue zwykle zajmuje się tym, w jaki sposób dobieramy ubranie do ciała, ale w tym wydaniu zmieniliśmy punkt widzenia i spojrzeliśmy na to, jak czujemy się ze swoimi ciałami, bez względu na to, czy są ubrane, czy nie" - napisała we wstępie do numeru Alexandra Shulman, redaktorka brytyjskiego Vogue'a.

Całkowicie naga Natalia Vodianova na okładce tego wydania podzieliła świat mody i dziennikarzy. Autor zdjęcia, Mario Testino , został posądzony o styl przypominający Playboy'a oraz zbytnie podobieństwo ujęcia do kwietniowej okładki francuskiego Elle .

Natalia Vodianova na okładce czerwcowego numeru brytyjskiego Vogue'a (Źródło: thefashionspot.com)Natalia Vodianova na okładce czerwcowego numeru brytyjskiego Vogue'a (Źródło: thefashionspot.com) Źródło: thefashionspot.com

Zjawisko rozebranych modelek dotknęło także magazyny, które nie są typowo modowe. Miranda Kerr , aniołek Victoria's Secret, nie zawahała się zdjąć ubrań dla dobra natury. Modelka znana ze zdrowego stylu życia i proekologicznych przekonań rozebrała się dla australijskiego Rolling Stone w celu "uświadamiania społeczeństwa".

Miranda Kerr czerwcowy Rolling Stone (źródło: thefashionspot.com)Miranda Kerr czerwcowy Rolling Stone (źródło: thefashionspot.com) źródło: thefashionspot.com

Z kolei Esquire posłużył się nagością dla dobra sztuki. Magazyn znany z literackich korzeni i corocznego rankingu "Sexiest woman alive", postanowił połączyć słowo i ciało. Dlatego modelka Bar Rafaeli (nazwana przez Esquire "ambasadorem Izraela na świecie") na okładce "ma na sobie" początek nowej opowieści Stephena Kinga . Co więcej, na stronie internetowej magazynu możemy znaleźć obszerny tekst dołączony do sesji, z którego można się dowiedzieć m.in. jak piękna jest Bar i co zrobić by równie pięknie wyglądać w obiektywie.

Bar Rafaeli czerwcowy Esquire (źródło: thefashionspot.com)Bar Rafaeli czerwcowy Esquire (źródło: thefashionspot.com) źródło: thefashionspot.com

Na okładkę letniego wydania międzynarodowego magazynu Citizen K wybrano legendę modelingu - Helenę Christiensen . Tym razem nagość miała nam udowodnić, że status supermodelki może przysługiwać bez względu na wiek (Helena ma 41 lat) i że ciało czterdziestolatki też może być piękne.

To (wiek) może być problemem, gdy porównujesz się to najmłodszych. Tak nie jest w moim przypadku." dodała modelka na przypieczętowanie tej tezy.

Wszystkie cztery opisane wyżej okładki pochodzą z wydań czerwcowych (jedynie Citizen K jest kwartalnikiem). Zobaczmy, co przyniosą nam kolejne letnie miesiące, ale już teraz możemy przypuszczać, że to lato będzie należało do gorących.

Nowohucianka

Więcej o: