Louis Vuitton kolekcja na jesień - GALERIA!

W kolekcji Marca Jacobsa dla Louis Vuitton widać inspiracje latami 80tymi ubiegłego stulecia. Projektant powiedział, że przygotowując wystawę "Model as Muse" myślał o francuskich muzach, jak Marie Seznec, Victorie de Castellane, czy Ines de la Fressange, co wpłynęło na jego projekty.

Louis Vuitton na jesień/zimę 2009/2010 proponuje szerokie, prostokątne płaszcze oraz marynarki, zwiewne peleryny z szerokimi rękawami, a także żakiety wykończone bufkami. Jednym z wiodących trendów na jesień/zimę będą bufki w różnej postaci. Mogą je tworzyć poprzyszywane wielkie kokardy lub pomarszczone rękawy. W kolekcjach na zimę pojawiają się też falbany, warstwy i fale. Spódnice zwykle ołówkowe lub linia A kończąca się w połowie ud. Marc Jacobs postawił też na spódnice bombki , a u innych projektantów częściej pojawia się kształt tulipana . Jedną z nowości jest spódnica w kształcie diamentu . U Marca Jacobsa pojawiła się też widoczna bielizna, często w wyróżniających się kolorach.

W kolekcji pojawiło się dużo dodatków ze skóry: od skórzanych naszyjników wyglądających jak papierowe łańcuchy, przez paski, aż po długie kozaki , często ozdobione falbaną.

Louis Vuitton kolekcja na jesień/zimę 2009/2010 - GALERIA!

Więcej o: