Poszerzamy ramiona

Lata 80te są nadal w modzie. Jednym z ostatnio propagowanych trendów tamtych czasów były szerokie ramiona. Na jesień/zimę 2009/2010 projektanci proponują bufki. Okazuje się, że ten trend można wykorzystać na wiele sposobów.

W brytyjskim Vogue pojawiła się sesja "More dash than cash ". Liu Wen sfotografował Josh Olins , a stylizacją zajęły się Lucinda Chambers i Emma Elwick . Sesja pokazuje jak można zmodyfikować trend na szerokie ramiona wykorzystując różne elementy ozdobne. Najważniejsze jest optyczne poszerzenie ramion , a to w jaki sposób to zrobicie jest sprawą drugorzędną. Można postawić na marynarkę z wszytymi poduszkami lub płaszcz o kroju prostokąta . Można też założyć bluzkę z bufkami lub wielkimi kokardami na ramionach.

Bluzka z doszytymi na ramionach poduszkami , które ozdobione są cekinową aplikacją jest bardzo oryginalna. Wygląda trochę, jak ochraniacze amerykańskiego piłkarza, czy element zbroi. Wystarczy znaleźć zwykłą podkoszulkę, obciąć rękawki i doszyć poduszki.

Vogue UK JulyVogue UK July Vogue UK July fot. skan własny

Kolejną łatwą do samodzielnego wykonania modyfikacją zwykłego topu jest doszycie wielkiej kokardy lub bufek . Kimonowe rękawy można szybko zmodyfikować poprzez wszycie ściągaczy, czy pospinanie w fałdy. Odważniejszym proponujemy futrzaną wariację tego trendu. Takie projekty znalazły się u Martina Margieli , czy w urodzinowej kolekcji Soni Rykiel . Równie awangardowa będzie marynarka z doszytymi piórami .

Vogue UK JulyVogue UK July Vogue UK July fot. skan własny

Optyczne poszerzenie sylwetki zyskamy dzięki nałożeniu bolerka do topu , bluzki w dekolt karo , czy narzucenie szala . Okazuje się, więc że niekoniecznie trzeba stawiać na marynarkę w stylu lat 80tych , bo można samodzielnie zinterpretować trend na szerokie ramiona .

Zobacz bufki w GALERII Louis Vuitton .

Więcej o: