Fryzura a kształt twarzy: część 3

W cyklu naszych artykułów, poświęconych dopasowaniu fryzury do kształtu twarzy, zaprezentowaliśmy już typy: owalny i kwadratowy. Dziś: twarz okrągła.

Twarz okrągła (skrócony i poszerzony owal)

Przypomina kształtem dziecięcą buzię. Jej cechy charakterystyczne to pełne policzki, niezbyt wysokie czoło i zaokrąglona, mała broda. Fryzura w tym przypadku ma za zadanie wizualnie wyszczuplić i wydłużyć twarz.

TAK :

Korzystne będą pazurki i długie (lub półdługie), proste włosy podwinięte na końcach, a także delikatne fale. Pozwolą on zamaskować zbyt krągłe policzki. Fryzura nie powinna być nadmiernie puszysta, aby dodatkowo nie poszerzać rysów twarzy.

Wskazane są cięcia powyżej lub poniżej linii żuchwy , a więc krótkie włosy też będą wyglądać dobrze. Ważne, by na czubku głowy koncentrowała się cała fryzura, a po bokach pozostawała minimalna objętość (np. mocno wycieniowane końce, zachodzące na policzki).

Możesz luźno upinać włosy do góry, dzięki czemu optycznie wydłużysz owal twarzy. Wypróbuj uczesania dodające objętości i wysokości na czubku głowy, zaś reszta włosów powinna dość blisko przylegać do twarzy, optycznie ją wyszczuplając.

NIE :

Niewskazane są wszelkie fryzury kończące się na linii żuchwy, z podkręconymi końcówkami. Dodatkowo zaokrąglają one rysy.

Najszerszą częścią twarzy okrągłej są policzki (na wysokości uszu), dlatego należy unikać "objętości" fryzury w tych okolicach. Proste włosy, opadające lekko na policzki, wizualnie ją wydłużą.

Grzywka nie jest wskazana, zwłaszcza ciężka i prosta (dodatkowo poszerza okrągłe rysy). Jeśli już decydujemy się na grzywkę, powinna być ona bardzo lekka, wycieniowana, najlepiej zaczesana na bok.

Twarzy okrągłej nie pasują też gładkie, ściśle przylegające fryzury.

Ten typ kształtu twarzy mają m.in. Kate Winslet, Geena Davis, Isabella Rossellini, Drew Barrymore oraz miały nieżyjące już Ingrid Bergman i Audrey Hepburn.

alat

Zobacz też:

Fryzura a kształt twarzy: część 2

Więcej o: