Najlepsze maskary: zestawienie

Przedstawiamy zestawienie dobrych, sprawdzonych tuszów do rzęs. Zamieściliśmy w nim propozycje z najwyższej, średniej i niższej półki cenowej.

Czy istnieje maskara doskonała?

Nie istnieje maskara uniwersalna, czyli dobra dla każdego. Nasze zadowolenie z rezultatów używania danego tuszu zależy od rodzaju rzęs, jakiego jesteśmy posiadaczkami oraz efektów, których oczekujemy. Właścicielki krótkich, sztywnych rzęs uwielbiają tusze podkręcające i wydłużające. Kobiety o gęstych rzęsach poszukują maskary, która dobrze rozdzieli włoski i podkreśli ich naturalne walory.

Oto kilka wybranych propozycji. Zapewne wiele z Was ma swoje ulubione, sprawdzone typy, dlatego śmiało dodawajcie je w swoich komentarzach!

Jak malować rzęsy?

Rzęsy pokrywamy ze wszystkich stron, pierwszym ruchem malujemy je od góry, a kolejnymi od dołu. Tusz nakładamy dwukrotnie. Drugą warstwę nanosimy nie czekając, aż pierwsza całkowicie wyschnie. Wilgotne, świeżo pomalowane rzęsy dają się łatwiej modelować i rozczesać z nadmiaru tuszu i grudek. Efekt będzie doskonały, jeśli na rzęsach pozostawimy mgiełkę pudru sypkiego przed zastosowaniem maskary. Rzęsy będą dłuższe, a makijaż trwalszy.

O krok od ideału: najlepsze tusze do rzęs

Producenci starają się przekonywać nas do wypróbowania coraz to nowych propozycji maskar. Jednak gros kobiet nadal sięga po "stare" sprawdzone tusze do rzęs, zaopatrzone w klasyczne szczoteczki.

Doskonałym przykładem takich kultowych mascar są: Max Factor 2000 Calorie o maksymalnej mocy pogrubiania oraz tusz do rzęs Volume Glamour Bourjois , pogrubiający i rozdzielający rzęsy. Wiele z nas wybiera także klasyczną "beczułkę", obecną na rynku od wielu lat, czyli Volume Express Maybelline . Żadna z jego nowszych wersji nie jest tak udana jak pierwowzór.

Od lat rekordy popularności bije też mascara Yves Saint Laurent Volume Effet Faux Cils z klasyczną szczoteczkę dająca tzw. "efekt sztucznych rzęs".

Wśród nowości - wynalazkiem ostatnich czasów jest fenomenalna szczotka Givenchy Phenomen Eyes dająca efekt "panoramicznego spojrzenia". Mascara Guerlain Maxi Lash z kolei, dzięki zastosowaniu maksymalnie dużej szczoteczki, pozwala na pokrycie tuszem nawet najmniejszych rzęs.

Na wyróżnienie zasługuje również najnowszy tusz Exceptionelle marki Chanel . Zastosowanie syntetycznych włókien w szczotce stworzyło możliwość wykonania bardzo precyzyjnego makijażu.

Artykuł powstał we współpracy z drogerią internetową Tagomago.pl

alat

Zapachy na lato: klasyka gatunku

Więcej o: