Sportowy szyk

W modzie, podobnie jak w codziennym życiu, nadmiar sportu nie działa zbyt dobrze. Dlatego inspiracje projektantów są niedosłowne, a rozwiązania przewrotne.

Kreatorzy wykazują się dużym sprytem: ze sportu czerpią tylko to, co najlepsze. Gniecione materiały są idealne do wakacyjnej walizki. W tym temacie nikt nie prześcignie Miucci Prady . Na zarzut o pogniecioną sukienkę, właścicielka kreacji może dumnie rzec: "To przecież Prada ".

Projekt: PradaProjekt: Prada Prada fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Melanżowy dżersej kojarzący się z wygodnym dresem noszonym po domu już dawno utracił swą jednoznaczność. Szyje się z niego marynarki, kombinezony, sukienki i spódnice, które nosić można w dalekim od oryginalnego kontekście. Najbardziej typowe dla wspomnianej tkaniny fasony przedstawił niezwykle ceniony młody projektant Alexander Wang . Ale i on łamie typowy charakter, dodając ostre akcenty jak czarna skóra i koronki, przeźroczystości czy niepokojąco wysokie buty z frędzlami.

Projekt: Alexander WangProjekt: Alexander Wang Alexander Wang fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Kolory wprost z olimpijskich stadionów zagościły w kolekcjach Marni , DKNY i Max Mary , dając dowód na to, że może być neonowo i elegancko jednocześnie. Wszystko zależy od dodatków i, rzecz jasna, niepopadania w przesadę. Jedna inspirowana sportem rzecz zdecydowanie wystarczy.

Projekt: DKNYProjekt: DKNY DKNY fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

To, co dzieje się u Driesa van Notena niewątpliwie można określić mianem sportowego szyku . Zwykła bawełniana biała bluza pojawia się w towarzystwie wysadzanej złotymi elementami spódnicy i delikatnych sandałków. Czarny kombinezon - z ogromnym złotym naszyjnikiem. Podobnie na tendencję reaguje Max Mara . Fason niech pozostanie sportowy, ale materiał - luksusowy do potęgi. Ukłon w stronę lat sześćdziesiątych zawdzięczamy Michaelowi Korsowi i Lacoste . Wyraziste sukienki o linii A to jednak znacznie większe wyzwanie. Połączenie tak dużych płaszczyzn czerni i bieli wymaga wprawy i... odwagi.

Inspirowane sportem elementy to świetny pomysł na odświeżenie letniej garderoby. Odpowiednio przemycone mają szansę zaistnieć nawet jako część oficjalnego lub wieczorowego stroju. Może więc, gdy na ekranie telewizora pojawi się program sportowy, zamiast przełączać program, warto poszukać nowych pomysłów?

Harel

Więcej o: