Nude look: makijaż, którego (prawie) nie widać

Jednym z trendów na lato jest wciąż ceniony makijaż w stylu nude look i jego odmiany. Kolorystyka czerpie inspiracje z natury, łączy odcienie karmelu, brzoskwini, beże, brązy oraz lekkie róże.

Nude look oznacza makijaż naturalny, cielisty . Jego podstawą jest nieskazitelna cera (wszelkie niedoskonałości ukrywamy za pomocą lekkiego korektora i oszczędnie posługujemy się różem czy bronzerem.

Ogromnie ważny jest odpowiedni dobór podkładu . Powinien być o ton jaśniejszy od naturalnego odcienia cery (i tak utleni się w ciągu dnia). Kości policzkowe należy zaznaczyć bardzo delikatnie, tylko dla ożywienia kolorytu. Do tego celu można użyć odrobiny (!) pudru brązującego.

Usta powinny być jasne, w kolorze skóry lub o ton jaśniejsze, przypudrowane . Doskonale sprawdzą się też naturalne, beżowo-różowe odcienie pomadek (mat lub perła) oraz błyszczyków (efekt "mokrych ust")

Przeciwwagą dla bladych ust mogą (ale nie muszą) być podkreślone oczy . W wersji minimalistycznej wystarczy jedna warstwa czarnego tuszu do rzęs. Tak naturalny makijaż można jednak "wzmocnić" obrysowując oko miękką kredką i stosując cienie do powiek w barwach różu, beżu czy brzoskwini.

W galerii zaprezentowaliśmy gwiazdy stosujące makijaż typu nude look.

Kolekcja kosmetyków Artdeco Nude Look na lato 2009:

- Nawilżający podkład mineralny w kompakcie, ok. 98 zł (wkład 54 zł)

- Mineralny rozświetlacz w pyłku, ok. 79 zł

- Błyszczyk powiększający usta (zawiera mikrokapsułki z kwasem hialuronowym), ok.  46 zł

alat

Korektory dla cery z problemami

Więcej o: