Nowa spódnica

Wydawało się, że w kwestii spódnicy wszelkie możliwości zostały już wykorzystane. Do tej pory różnorodność jej form na wybiegach była tak ogromna, że trudno było określić jakikolwiek trend przewodni. Do czasu.

Dopasowana w talii, lekko rozszerzona na biodrach, kończąca się troszkę niżej niż zwykle za kolanem. Wygląda znajomo? Owszem, bo może rzeczywiście nie da się wymyślić całkiem nowej spódnicy. Ale dawno projektanci nie byli tak zgodni co do jej kształtu. Jeśli Miuccia Prada i Stefano Pilati trzymają się tego samego schematu, to nie może być przypadek.

Na kolekcji Yves Saint Laurent należy od nowa nauczyć się klasyki. Kobiecość występuje tu w roli głównej, a ten rodzaj spódnicy jest jej szczególnie przychylny. Podkreśla (i ukrywa!) co trzeba. Świetnie się sprawdza jako element stroju oficjalnego, skompletowana z marynarką (jak u YSL i Dsquared ) czy białą koszulą (YSL , Dries van Noten ).

Projekt: YSL (wiosna/lato 2009)Projekt: YSL (wiosna/lato 2009) YSL fot. EAST NEWS (ZEPPELIN)

Nie zawsze jest identycznie. U Chloe , Burberry Prorsum i Marca Jacobsa talia jest podkreślona szerszym paskiem materiału. U Giambattisty Valli czy  bardzo ostatnio popularnego Jeremy'ego Lainga ta forma świetnie się sprawdza także w sukienkach.

Wersja lekko pognieciona do tej pory była nieelegancka. Ale co innego, gdy są to zagniecenia celowe. Tym bardziej gdy wystąpią u Prady albo Moschino . Prostota konstrukcji pozwala na stylistyczne eksperymenty. Na przykład zabawę z warstwami i wzorami - ulubioną sztuczkę Consuelo Castiglioni - głównej projektantki Marni . Obowiązują jednak motywy geometryczne. Kwiaty zaburzyłyby prostotę formy.

Gdy już schowamy na dobre zimowe spodnie, prawdziwą przyjemnością będzie możliwość poeksperymentowania ze spódnicą sezonu.  A że wszystko już było, kto wie, może mamy ją od lat we własnej szafie?

Harel

Czytaj w Znam.to: Chusteczki do demakijażu Inglot - świetna jakość za 14 zł

Więcej o: