Brzydki ojciec, piękna córka

Wiemy, że rockmani nie grzeszą urodą. Jakim cudem więc ich córki wyrastają na takie piękności?

Odpowiedź jest prosta. Większość z tych muzyków związała się z pięknymi kobietami, nierzadko modelkami , które wydały im dorodne potomstwo. Mężczyzna, który osiągnął sukces, ma charyzmę, nie musi martwić, że jego twarz porysowana jest zmarszczkami, gdyż i tak przyciągnie najpiękniejsze panie. Podczas gdy kariery kultowych rockmanów powoli dobiegają końca, ich córki śmiało wchodzą na czerwone dywany i zaskakują nas wyrafinowanym stylem.

Georgia May JaggerGeorgia May Jagger www.thefashionspot.com

Prawdziwy wysyp córek-modelek obserwujemy u Rolling-Stonesów . Zacznijmy od Georgii Jagger . Jest ona owocem małżeństwa Micka Jaggera z Jerry Hall . W ubiegłym roku podpisała ona swój pierwszy kontrakt z agencją modelek. Jej znakiem rozpoznawczym są wydatne usta, a także energetyczna osobowość. Georgia jest prawdziwą trendsetterką, umie się bawić modą i tworzy z ubrań ciekawe kompozycje. Jej kariera dopiero nabiera tempa - ma zaledwie siedemnaście lat.

Elizabeth JaggerElizabeth Jagger www.fanpix.net

Starszą siostrą Georgii jest Elizabeth , która jest od niej wyższa i ma ciemniejsze włosy. Możemy ją uznać za weterankę wybiegów, gdyż zadebiutowała jako czternastolatka w 1998 roku. Związana jest z czołowymi agencjami w Londynie, Mediolanie i Nowym Jorku. Elizabeth była m.in. twarzą Tommy Hilfigera i Lancome . Od czasu do czasu próbuje swoich sił w aktorstwie. W podobnym okresie karierę rozpoczęła Theodora Richards , córka Keitha Richardsa . Ona jednak związana jest bardziej z Nowym Jorkiem niż Londynem (jej matka jest Amerykanką). Dziewczyny nieraz miały ze sobą wspólne sesje zdjęciowe i występowały tych samych kampaniach reklamowych.

Theodora RichardsTheodora Richards www.thefashionspot.com

Kolejnym przykładem jest Pixie Geldof , córka Boba Geldofa (znanego przede wszystkim z organizacji koncertów Live Aid). Ta 19latka jest obecnie jednym z najgorętszych nazwisk w brytyjskim świecie mody. Pixie wystąpiła już na okładce włoskiej edycji Vogue'a , a w swojej ojczyźnie pozowała dla prestiżowego Tatlera . Zauważalne jest jej podobieństwo do Agyness Deyn . Panna Geldof ma krótkie niesfornie układające się blond włosy, natomiast jej kreacje są zawsze awangardowe. Odróżnia ją natomiast to, że miksuje klasykę i nie jest tak rockowa.

Pixie GeldofPixie Geldof www.thefashionspot.com

Zoe Kravitz - nazwisko tej dziewczyny jest tak dobitne, że chyba nie trzeba tłumaczyć, kto jest jej ojcem. Zajmuje się przede wszystkim aktorstwem, ale posiada również silne związki z modą. Zoe uchodzi za fashionistkę , która nie ubiera się w gotowe zestawy od projektantów, tylko miesza wszystko ze wszystkim, eksponując własne "ja". Okazjonalnie występuje w sesjach dla magazynów (m.in. GQ i Vogue). Niedługo ujrzymy ją w kampanii nowego zapachu Very Wang .

Zoe KravitzZoe Kravitz www.thefashionspot.com

Młodociane gwiazdeczki powinny za wzór stawiać sobie Liv Tyler , kiedyś modelkę, dzisiaj aktorkę. Jako artystka osiągnęła ona już taką pozycję, że przy kolejnym wygranym castingu nikt nie śmie jej zarzucić, że jest w Hollywood tylko dzięki swojemu ojcu (Steve Tyler to wokalista Aerosmith). Córki znanych muzyków, co nieuchronne, czekają lata pracy, by w końcu wybić się na niezależność.

Liv Tyler fot. AP Photo/Dan Steinberg/AGLiv Tyler fot. AP Photo/Dan Steinberg/AG Liv Tyler fot. AP Photo/Dan Steinberg/ Agencja Wyborcza.pl

Z powyższego zestawienia widać, że każda z dziewczyn przesiąkła atmosferą rockowej kontrkultury . Po swoich szalonych ojcach odziedziczyły wiele cech charakteru, w tym zamiłowanie do niecodziennych ubrań. Natomiast w aspekcie urody życzymy dziewczynom, by dziedziczyły jak najwięcej od swoich matek. Geny tatusiów mogłyby ich twarzom odebrać estetycznych walorów.

Andrzej Grabarczuk

Czytaj w Znam.to: Chusteczki do demakijażu Inglot - świetna jakość za 14 zł

Więcej o: