Steven Meisel - człowiek Vogue

Kontrowersyjny. Nieprzewidywalny. Artysta. Czarodziej. Autor okładki płyty "Like a Virgin" Madonny oraz dziesiątek kampanii reklamowych największych firm odzieżowych takich jak Versace, Valentino, Dolce & Gabbana czy Calvin Klein. Przez ostatnie 20 lat twórca okładek amerykańskiej i włoskiej edycji Vogue'a. Od zawsze pasjonat mody.

Oto Steven Meisel .

Meisel stoi za karierami wielu "ludzi mody". Bez niego nie byłoby najlepszej wizażystki świata- Pat McGrath czy Laury Mercier, nie byłoby zmarłego w 2002 Kevina Aucoina. Także on promował w ostatnim czasie austriacką modelkę Iris Strubegger oraz kanadyjkę Lisę Cant.

Jego okładki zawsze przyciągały oko. Był w nich blichtr, modelki stylizowane na hrabiny i księżniczki . Zdjęcia kobiet zamożnych i pewnych siebie w najdroższych kreacjach tego świata wykonywane były w zabójczo pięknych rezydencjach. Meisel tworzy scenki tworzące historię, bajeczny świat, w którym wszystko jest po coś, nie ma niczego przypadkowego.

Ten amerykański fotograf urodził się w 1954 roku . Od zawsze rysował kobiece postacie. Inspiracje czerpał z Vogue'a oraz Harper's Bazaar. Był oczarowany kobietami z klasą takimi jak pisarka Gloria Guiness. Ikoną była dla niego także jego matka oraz siostra. W późniejszych latach uwielbiał Twiggy, Veruschkę i Jean Shrimpton. Zafascynowany modą studiował w prestiżowej Parsons The New School for Design w Nowym Jorku. Co ciekawe, nie fotografię ale ilustrację mody . Wtedy jeszcze nie myślał, że będzie fotografem. Był ilustratorem u Halstona, wykładał też ilustrację mody w Parsons. Dopiero później poczuł, że ilustrowanie mody to przeżytek. Postanowił fotografować. Udał się do agencji Elite i zrobił kilka zdjęć modelkom. Przeznaczenie chciało, że jedna z nich w redakcji magazynu Seventeen pokazała swoje portfolio, w którym znajdowały się zdjęcia Meisela. Ludzie z Seventeen skontaktowali się z fotografem i w ten sposób rozpoczęła się kariera jednego z najwybitniejszych fotografów mody.

Meisel to protegowany Anny Wintour i Franci Sozzani. Ma ogromny wpływ na świat mody. Jest prawdzwym prowokatorem. Podejmuje się trudnych tematów na okładkach biblii mody - walki z rasizmem czy terroru.

Bohovictim

bohovictim.blox.pl

Pisz i promuj swój talent!

Czytaj w Znam.to: Nawilżenie i naturalny wygląd - podkład Hydrostress

Więcej o: