Modelki: Marcelina Sowa

Marcelina Sowa to kolejna młoda Polka, która zdobywa światowe wybiegi. Mając 17 lat wkroczyła do pierwszej ligi modelek chodząc na pokazach Prady, Diora, Dries van Noten, YSL, Chloe, Galliano. W tym roku będzie obchodzić 19te urodziny a już ma pokaźne portfolio.

Portfolio Marceliny Sowy wygląda imponująco, choć modelka w zawodzie pracuje od niespełna pięciu lat. Pojawiła się w sesjach dla francuskiej edycji Elle , włoskiego i francuskiego Vogue'a , reklamowała kosmetyki Diora , była twarzą perfum YSL (Young Sexy Lovely - tak jak sama Marcelina). Lista projektantów, których ubrania prezentowała na wybiegach, jest długa i są na niej niemal wszyscy najważniejsi - od Prady po Marca Jacobsa .

Marcelina SowaMarcelina Sowa Marcelina Sowa fot. thefashionspot.com

W 2004 roku wygrała konkurs miesięcznika "Dziewczyna " na Dziewczynę roku , dzięki zdjęciu, które zrobił jej tata. Czternastoletnia wówczas Marcelina wysłała je, choć nie sądziła, by miała jakiekolwiek szanse. Szybko została zauważona - agencja Model Plus wysłała ją na castingi do Japonii , skąd Marcelina wróciła z dziewiętnastoma podpisanymi kontraktami . To był dla niej prawdziwy test bojowy - nie mówiła zbyt dobrze po angielsku, nie miała doświadczenia, nie wiedziała czego się spodziewać. Wtedy była zbyt niska na chodzenie po wybiegu ("zaledwie" 170 cm), dziś jednak ma na swoim koncie udział w pokazach najważniejszych projektantów a sam Karl Lagerfeld uznał ją za jedną z twarzy przyszłości. W lipcu w 2007 roku znalazła się wśród czterdziestu modelek wybranych, by zaprezentować w Wersalu jubileuszową kolekcję podczas obchodów 60-lecia domu mody Dior.

Marcelina SowaMarcelina Sowa Marcelina Sowa fot. thefashionspot.com

Jest jedną z nielicznych Polek, której nazwisko znane jest w branży modowej. Na forach dyskusyjnych można przeczytać liczne zachwyty nad jej urodą, eterycznym wyglądem, a najczęściej powtarzające się przymiotniki to: zachwycająca , wspaniała , piękna .

Wie, że powinna inwestować w siebie, że kariera modelki trwa krótko i ciężko pracuje, by pogodzić sesje i pokazy z nauką w liceum ogólnokształcącym. Czasem zdarza się jej zrezygnować z kontraktu lub sesji, by nie zawalić szkoły. Jej znajomi i rodzina mówią, że jest skromną, zwykłą dziewczyną.

Choć pracuje głównie za granicą, pojawia się czasem na okładkach i sesjach polskich magazynów modowych - w "Twoim Stylu " i "Elle ". Była też twarzą wiosennej kampanii reklamowej polskiej firmy odzieżowej Simple .

Paulina Kozłowska

Marcelina SowaMarcelina Sowa Marcelina Sowa fot. thefashionspot.com

PROFIL:

Imię: Marcelina

Nazwisko: Sowa

Data i miejsce urodzenia: 16 październik 1990, Polska, Nisko

Kolor włosów: blond

Kolor oczu: niebieskie

W zrost: 174 cm

Wymiary: 79-61-84

Rozmiar: 34

Więcej o: