Fryzjerzy gwiazd

Gdzie, u kogo i za ile można poczuć się jak prawdziwa gwiazda? Fryzjer to nie tylko osoba, która zetnie i pofarbuje włosy - teraz to stylista, który w ciągu kilku chwil potrafi zmienić cię nie do poznania. Pytanie tylko, czy zawsze wychodzi to na korzyść?

Określenie Leszka Czajki czy Macieja Wróblewskiego mianem "fryzjer" jest po pierwsze niemodne, a po drugie zaniża ich pozycję w show-biznesie. Teraz mówimy o stylistach, a osobny gatunek stanowią styliści fryzur gwiazd, którzy sami wyrastają na gwiazdy. Poza tym, strzyżenie się u znanych, którzy strzygą znanych, stało się ostatnimi czasy bardzo na czasie.

Prym pod względem ilości mistrzów nożyczek widzie oczywiście stolica. Tu mieszka i pracuje najwięcej gwiazd. Choć niełatwo zaistnieć w gąszczu innych mniej czy bardziej utalentowanych konkurentów, sukces gwarantuje stałą pozycję na rynku i zapisy na kilka miesięcy wcześniej. Do kogo wybrać się, gdy chcemy poczuć się jak Ktoś-Bardzo-Ważny?

1. Leszek Czajka

KAPIF.PL/KAPIF

Przykład na człowieka, który swoją pozycję zajmuje dzięki telewizji. Gdy "Idol" wchodził do Polski, spodziewaliśmy się odkrycia wielu wschodzących talentów. Jednym z większych i bardziej trwałych okazał się fryzjer z Zakopanego, Leszek Czajka . Ale początki nie były łatwe.

Oni nie poznawali siebie nawzajem po wizycie w moim salonie. Uczestnicy pierwszej edycji byli najbardziej kapryśni, nie znali mnie, bali się zmian. Przy drugiej - było dużo lepiej. A przy trzeciej, w ogóle nikt nie ingerował w moją pracę, uczestnicy już mi ufali. A największym komplementem było, gdy osoby, które odpadły z programu mówiły, że warto było wziąć w nim udział chociażby po to, by się ostrzyc u Czajki. Część z tych ludzi cały czas przychodzi do mnie, jest pod moją opieką, lubimy się - powiedział w wywiadzie dla serwisu fryzjerpolski.pl .

Dostanie się do Leszka Czajki najłatwiejsze nie jest - trzeba uzbroić się w cierpliwość i mieć pieniądze. Jeśli ktoś marzy o strzyżeniu i koloryzacji, musi liczyć się z wydatkiem w granicach kilkuset złotych. Przedłużanie to już dużo droższa zabawa. Taniej jest u młodszych stylistów, którzy pracują w dwóch salonach Czajki w Warszawie (Solec 22 i Nowogrodzka 18 lok.1), ale to już nie to samo.

A kto chadza do Czajki? Dominika Ostałowska, Hanna Lis, Aneta Kręglicka, Reni Jusis i wiele mniej lub bardziej znanych gwiazd i gwiazdeczek.

www.leszekczajka.com

2. Maciej Wróblewski

KAPIF.PL/KAPIF

Sam wygląda jak gwiazda - modna fryzura (to żadne zaskoczenie), niby luźne, ale idealnie dobrane ubrania i kolorowe tatuaże. Polsat miał Czajkę, więc TVN też musiał postarać się o swojego mistrza fryzjerstwa i padło na Wróblewskiego . To właśnie on jest odpowiedzialny za wygląd uczestników "You Can Dance". Zajmuje się również stylizacjami do sesji zdjęciowych, pokazów mody.

Fryzjer to artysta, który musi patrzeć na klienta i go słuchać. Konwersacja jest u nas na najwyższym poziomie. Chcę być mentorem, doradcą. Patrzę na całą sylwetkę, stąd te wielkie lustra. Jestem znany z tego, jak cieniuję włosy. Moje włosy są lekkie - powiedział w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów" .

Dostać się do niego nie jest prosto, ale to zadanie absolutnie wykonalne. Należy tylko odpowiednio wcześniej się umówić. Stawka u asystentów zaczyna się od mniej więcej 100 złotych, więc sam mistrz weźmie pewnie dwa razy tyle. Na stronie znajdują się namiary zarówno na salony (ul. Chmielna i ul. Widok) jak i samego Wróblewskiego .

Jednym z najsłynniejszych i najbardziej otwartych na innowacje klientem Wróblewskiego jest Michał Piróg.

www.maciejwroblewski.pl

3. Jaga Hupało

Fot. Maciej Zienkiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Najbardziej ekstrawagancka i kontrowersyjna stylistka fryzur w show-biznesie. Jedni uwielbiają jej niebanalne podejście do materii, jaką są włosy, inni zarzucają jej sztampowość. Na forach internetowych pojawia się wiele komentarzy na temat pracy Jagi Hupało , jednak jedno jest pewne - jej styl jest rozpoznawalny i niepowtarzalny.

Jej klientela to najwyższa półka: Małgorzata Kożuchowska, Kasia Figura, Weronika Marczuk-Pazura, Beata Sadowska czy Piotr Rubik. Stylizacja gwiazd to nie jedyne pole, na którym sprawdza się Jaga Hupało. Fenomenalne peruki jej projektu można było podziwiać w wielu głośnych przedstawieniach teatralnych, m.in. w musicalach "Koty" czy "Taniec wampirów".

Marzenie o obcięciu włosów przez Jagę może się spełnić, ale bardzo wskazana jest cierpliwość. Terminy są bardzo napięte, więc lepiej umówić się na dwa tygodnie wcześniej. Przyjść może każdy, bo to nie Jaga wybiera klientów, a oni ją. Poza cierpliwością trzeba mieć w zapasie fundusze. Menadżerka Małgorzata Dąbrowska zdradza, że Jaga jest najdroższa, ale ścięcie włosów u jej stylistów to koszt ok. 250 złotych. Za prestiż trzeba zapłacić.

www.jagahairdesign.com

4. Piotr Domosławski

fot. za domoslawskifrisor.com

Jakiej gwiazdy nazwisko jeszcze się nie pojawiło? To Piotr Domosławski odpowiedzialny jest za nienaganny wygląd włosów Kayah. Stylista, którego studio w stylu retro mieści się na ul. Chmielnej w Warszawie, sam przekonany jest o swojej wielkości. Na oficjalnej stronie możemy przeczytać:

To największy wizjoner w tym kraju. Potrafi zaplanować i dokonać totalnej odmiany w ciągu kilkunastu minut. Tę umiejętność doceniają od lat niemalże wszystkie gwiazdy estrady. Jest też ulubieńcem producentów sesji zdjęciowych.

Jego talent docenia Patrycja Markowska, Justyna Steczkowska, Adam Fidusiewcz czy Kasia Cerekwicka. Jednak nie trzeba być wielką (ani małą) gwiazdą by zajął się twoimi włosami. Cennik jak na "stylistę gwiazd" nie szokuje aż tak bardzo: strzyżenie damskie 130 - 160 złotych, męskie 80 złotych, a kolor od 200 w górę.

www.domoslawskifrisor.com

5. Miłek Design

screen z milekdesign.pl

Coś w końcu dla zwykłych śmiertelników. Studio Miłekdesign jest prowadzone przez małżeństwo: Kasię i Darka Miłek. W studiu usytuowanym w centrum Warszawy (Pl.Dąbrowskiego 7) pracuje spora grupa młodych stylistów odpowiedzialnych za wygląd włosów m.in. Szymona Majewskiego w jego show czy "Super Niani".

Ceny jak na Warszawę w miarę przystępne: młodsi styliści inkasują 80-90 złotych za strzyżenie, a właściciele 100-110 złotych. Farbowanie to zabawa w granicach 200-250 złotych.

Bardzo polecam stronę studia, gdzie znajdziecie wszystkie ważne informacje, stylistów i przykłady na to, czego możecie się spodziewać po Miłekdesign.

www.milekdesign.pl

Minisłowniczek:

Fryzjer - stylista, stylista fryzur, hair designer

Salon - studio, atelier

Czytaj w Znam.to: Biust w górę!

Więcej o: