Trendy w makijażu jesień zima 2009/2010

Porad dotyczących makijażowych trendów na nadchodzące sezony udziela Kamil Nejman-Kang, wizażysta marki Avon.

Przewodnim trendem na jesień i zimę 2009/2010 będzie przydymiony makijaż oczu (smoky eyes ), od poprzednich sezonów odróżniać go jednak będzie łagodniejsze nakładanie kolorów, unikamy czerni, za to stawiamy na ciemne chłodne brązy , szarości , zszarzałe niebieskości i szare fiolety .

Avon, Poczwórne cienie do powiek Purple Haze, ok. 35 zł

Makijaż musi być perfekcyjnie roztarty tak aby wszystkie kolory przechodziły płynnie. Dla osób które niezbyt dobrze czują się w mocniejszym makijażu świetna będzie wersja "rozdymionego" makijażu gdzie środek ruchomej powieki pozostaje jaśniejszy, a mocniej podkreślamy załamanie powieki, zewnętrzny kącik oka i dolną powiekę. Hitem jest też łączenie na powiekach szarości z bordo i czerwienią, aby przenieść ten trend w codzienny makijaż, możesz nałożyć po aplikacji szarych cieni, niewielką ilość różowego lub malinowego różu do policzków w załamanie powieki.

W tym sezonie unikamy zbyt mocnej opalenizny , skóra musi pozostać jasna , bądź w naturalnym kolorze, nie przyciemniamy jej, a nawet dla kobiet nie bojących się ekstrawagancji możemy ją nieco rozbielić.

Unikamy też jasnych kolorów na ustach , hitem są ciemne nasycone barwy , jeżeli jednak źle czujesz się w mocnych kolorach na ustach wybierz coś neutralnego w kolorze ust lub minimalnie ciemniejszym.

Zobacz też:

Historia makijażu: puder i szminka

Czytaj w Znam.to: Dabur Vatika Hot Oil Treatment

Więcej o: