Jak się ubrać zgodnie z modą na lata 80.?

Lata osiemdziesiąte są silnym trendem, który w ostatnim czasie opanował świat. Ten okres nierozerwalnie łączy się z kiczem, trzeba więc uważać, by nie przesadzić.

Z pomocą w interpretacji tego trendu przyszedł internetowy sklep Shopbop . Zorganizował sesję zdjęciową pokazując rzeczy, które można kupić poprzez ich stronę. Genialny pomysł na podpowiedź klientom, co i jak mogą połączyć oraz pomoc w interpretacji tak trudnego trendu, jakim są lata osiemdziesiąte.

Lata 80teLata 80te www.shopbop.com

Zdjęcia są wykonane tak, by przypominać fotografie umieszczane na fotoblogach. Modelka nie jest wystylizowana, nie ma idealnej fryzury i nie przyjmuje typowo modelingowych póz. Wszystko to sprawia wrażenie kameralnej sesji za którą nie stoi ogromny budżet. Fotografie zostały zrobione na tle ciekawych, choć zwyczajnych budynków, tak jak często bywa w przypadku amatorskich zdjęć. 

Lata 80teLata 80te www.shopbop.com

Sesja została zrealizowana by zainspirować klientów i zasugerować im, jak ubrać się, by wyglądać ciekawie oraz modnie. Stylizacje są przemyślane. Każdy element jest idealnie dobrany. Tak pokazane lata 80te wydają się trendem łatwym do adaptacji, który wcale nie jest śmieszny, czy kiczowaty, a elegancki i nowoczesny. Nie ma tu przesady, czy etapowania przepychem. Zestawienia są wyważone i z pewnością nie powstydziłaby się ich nawet najbardziej wybredna z szafiarek , a tak ubrana dziewczyna miałaby szansę zostać sfotografowana przez Scotta Schumana do Sartorialist .  

Lata 80teLata 80te www.shopbop.com

Zobacz GALERIĘ zdjęć!

Jak zostać sfotografowanym przez Sartorialist

Czytaj w znam.to: Dobrze nawilża, słabo redukuje zaczerwienienia

Więcej o: