NASZ TEST: Krem do cery wrażliwej i odwodnionej

Przetestowałyśmy krem oraz piankę do mycia twarzy z nowej linii Iwostin Hydratia, przeznaczonej do skóry odwodnionej, wrażliwej i alergicznej. Zobacz naszą ocenę.

W kremach Iwostin Hydratia zastosowano Hydrasalinol - najnowsze odkrycie w nawilżaniu skóry. Hydrasalinol umożliwia dostarczanie mocznika (wiążącego wodę) do głębszych warstw skóry i zapobiega jego przeznaskórkowej utracie. Ponadto preparaty Iwostin Hydratia dostarczają skórze fizjologicznych substancji (mocznik, NMF, hialuronian sodu) niezbędnych do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżania. Obecne w preparatach ceramidy roślinne wzmacniają przyleganie komórek, tworząc nieprzepuszczalną powłokę dla wody w skórze.

*(Badania pokazują, że po 28 dniach stosowania preparatu z Hydrasalinolem utrata mocznika ze skóry spada o 23%. Dla porównania u osób, które nie stosowały preparatu z Hydrosalinolem przez naskórkowa utrata mocznika wzrosła o 40% )

1. Fizjologiczny krem z ceramidami

Do codziennej pielęgnacji skóry odwodnionej.

- Hamuje utratę mocznika ze skóry - Ogranicza przeznaskórkową utratę wody - Zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia

Substancje aktywne: Hydrasalinol, kompleks NMF, ceramidy roślinne, olej z awokado, hialuronian sodu, mocznik, woda termalna z Iwonicza-Zdroju

Cena: 38 zł/75 ml

2. Fizjologiczna pianka do mycia twarzy i demakijażu

Przeznaczona do mycia i demakijażu skóry skłonnej do odwodnienia, bardzo wrażliwej i alergicznej. Nie zawiera mydła.

Substancje aktywne: kompleks NMF, ceramidy roślinne, olej z awokado, pantenol, woda termalna z Iwonicza- Zdroju

Cena: 30 zł/150 ml 

Nasza ocena: 9/10

Pianka ma bardzo przyjemny zapach i jest delikatna. Można nią zmywać nawet makijaż oczu nie ryzykując podrażnienia spojówek. Skóra po umyciu nie jest ściągnięta, a wręcz przeciwnie - miękka i gładka. Wad tego preparatu nie znalazłyśmy.

Wypróbowałyśmy także krem z mocznikiem i ceramidami. Wyjątkowo łatwo się rozprowadza i dobrze wchłania (lekka formuła). Skóra po jego użyciu jest bardzo przyzwoicie nawilżona, a przez to naprawdę gładka. Jednocześnie nie miałyśmy uczucia tłustej powłoki na skórze, co stanowi duży plus.

Krem wydaje się być odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej cery. Świetnie sprawdzi się u osób ze skórą suchą i zmęczoną nadmiernym opalaniem. Jego znaczącą zaletą jest także to, że efekt nawilżenia utrzymuje się naprawdę długo i z każdym dniem pogłębia się, co nie jest regułą w przypadku kremów nawilżających. Podsumowując: polecamy !

alat

Zobacz też:

Nasz TEST: Zabieg regenerujący skórę dłoni i stóp

Więcej o: