Jesień należy do Anny!

Anna Wintour miała rację umieszczając Annę Jagodzińską na okładce majowego Vogue'a jako jedną z "faces of the moment". Jesień 2009 należy do polskiej modelki - od maja pojawiła się w siedmiu Vogue'ach i w kilku reklamach prasowych największych marek.

Niektórzy mierzą popularność modelek właśnie okładkami Vogue'a . Anna Jagodzińska nie ma się czego wstydzić. Oprócz okładki i sesji dla amerykańskiej edycji ma na swoim koncie także trzy okładki wydania włoskiego , w tym wrześniową , która była dość szeroko komentowana, a w październiku jej zdjęcie pojawi się na okładce portugalskiej wersji.

Zdjęcie to pochodzi z doskonałego edytorialu sfotografowanego przez Patricka Demarchelier z wrześniowego numeru Vogue UK - ten miesiąc to jak widać prawdziwy szturm polskiej modelki na ten magazyn, bowiem Anna pojawiła się też w Vogue Paris . Sesja ta spod ręki i oka Mikaela Janssona , a zainspirowana została garderobą bohaterki filmu Woody'ego Allena , Annie Hall . Sesja zyskała pozytywne komentarze - Polka świetnie się prezentuje w kapeluszach, tweedowych garniturach i ubraniach stylizowanych na męskie.

Anna Jagodzińska Oscar de la Renta ad fall 2009/2010Anna Jagodzińska Oscar de la Renta ad fall 2009/2010 Anna Jagodzińska fot. thefashionspot.com

Jeśli przekartkujecie dokładnie magazyny modowe, to zobaczycie Annę nie tylko w sesjach magazynowych, tej jesieni pojawiła się w wielu reklamach prestiżowych marek - dość powiedzieć, że została twarzą kampanii Oscar de la Renta , Bottega Veneta oraz nowego zapachu Prady L'Eau Ambree .

To nie wszystko! Tom Ford wybrał ją do reklamy Tom Ford Eyewear - i sam ją sfotografował, Anna została także twarzą luksusowej firmy jubilerskiej David Yurman , poza tym reklamuje nowe perfumy Stelli McCartney Nude i linię kosmetyczną Calvin Klein Beauty . Mało? Znajdziecie ją też na reklamach marek odzieżowych ze średniej półki - COS i Marco Polo .

Anna Jagodzińska David Yurman ad fall 2009/2010Anna Jagodzińska David Yurman ad fall 2009/2010 Anna Jagodzińska fot. thefashionspot.com

Nie do końca można rozstrzygnąć, czy to Anna Wintour miała nosa umieszczając Annę Marię Jagodzińską wśród najważniejszych modelek sezonu, czy to właśnie ta majowa okładka pomogła młodej Polce zdobyć tyle kontraktów, ale jedno jest pewne - tej jesieni trzeba bardzo się postarać, by przeoczyć Jagodzińską.

Paulina Kozłowska

Polka reklamuje perfumy L'Eau Ambree by Prada

Więcej o: