Księżycowa kolekcja Paprocki & Brzozowski

W ubiegły piątek w Warszawie odbył się pokaz najnowszej kolekcji duetu Paprocki & Brzozowski na wiosnę/ lato 2010.

Kolekcja została nazwana "księżycową ", ponieważ inspiracją podczas projektowania był pierwszy spacer po księżycu , którego 40 rocznica wypada w tym roku. Projektanci postanowili pobawić się światłem księżyca oraz pozornie zmieniającym się kształtem Srebrnego Globu.

Mija właśnie 40 lat odkąd Neil Armstrong odbył pierwszy spacer po powierzchni Księżyca. Przy tworzeniu kolekcji wiosna/lato 2010 czerpaliśmy inspirację, z wyjątkowego klimatu zmieniającego się kształtu Księżyca, jego kawałków, połówek i pełni." - powiedział po pokazie Marcin Paprocki.

Projekt: Paprocki & Brzozowski (wiosna/lato 2010)Projekt: Paprocki & Brzozowski (wiosna/lato 2010) Paprocki & Brzozowski fot. mat prasowe

Przy pracy nad koncepcją pokazu chcieliśmy zabrać naszych gości w niezwykłą podróż pełną emocji. Mamy nadzieję, że dzięki połączeniu kolekcji, scenografii i bardzo ważnej dla nas muzyki, osiągnęliśmy zamierzony efekt." - dodali projektanci.

Do stworzenia kolekcji projektanci użyli swoich ulubionych tkanin: jedwabi, krep, kaszmirów i jedwabnych dżersejów. W kolekcji pojawiły się specjalnie przygotowane na tą okazję autorskie, fakturalne tkaniny , stworzone przed projektantów. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski wykorzystali też "księżycową" paletę barw , czyli szarości, biel, czerń oraz odcienie różu i błękitu.

W nowej kolekcji chcieliśmy zaskoczyć widzów pojawieniem się męskich sylwetek. Skoro w świetle Księżyca pojawia się kobieta, musi pojawić się również mężczyzna" - dodał Mariusz Brzozowski.

Czyżby to wstęp do stworzenia też linii męskiej?! W Polsce jest o co walczyć, zwłaszcza w modzie męskiej. Trzymamy kciuki!

Projekt: Paprocki & Brzozowski (wiosna/lato 2010)Projekt: Paprocki & Brzozowski (wiosna/lato 2010) Paprocki & Brzozowski fot. mat prasowe

Czytaj w Znam.to: Suszarka do włosów nareszcie na swoim miejscu!

Więcej o: